Veda mektubu yazarken yakalandı

Veda mektubu yazarken yakalandı
Veda mektubu yazarken yakalandı

Katliam zanlısı Murat Yüksel?in evde ?intihar notu? yazarken yakalandığı belirtildi.

Ailesinden sekiz kişiyi öldürmekle suçlanan Murat Yüksel’in, intihar etmek için veda mektubu yazarken gözaltına alındığı öğrenildi. 
Yüksel, olayın ortaya çıkmasından bir buçuk saat sonra Toros Mahallesi’ndeki evinde intihar etmek için veda mektubu yazarken yakalandı. Yakalanmasa eşi ve çocuğunu da öldürmeyi planladığı belirtilen zanlının ilk ifadesinde “Benim üzerime çok geliyorlardı, ne olduğunu hatırlamıyorum” dediği öğrenildi. 
Ailenin minibüs işletmeciliği nedeniyle babası ve kardeşiyle anlaşmazlığa düştüğü ileri sürülen Yüksel’in, ilk ifadesinde katliamı  itiraf ettiği belirtildi. Polis zanlının olayda bir tabanca kullandığını belirlerken, evde kanlı pantolon da bulundu.
Olayın ardından katil zanlısıyla ilgili çeşitli bilgiler aktarıldı. Yüksel, astsubaylıktan atılmıştı. Nedeni ise yabancı uyruklu bir kadınla yaptığı evlilikti. Zanlının 15 yıllık arkadaşı olduğunu söyleyen Mustafa Özal’ın anlatımına göre, Murat Yüksel astsubaylıktan atıldıktan sonra babasıyla birlikte İtimat durağındaki dolmuşlarını işletti. İddiaya göre Yüksel 200 bin lira krediyle başladığı işte zarar etti. Bir süre sonra borçlarını kapatabilmek için dolmuşu sattırdı. Baba, satıştan elde edilen paranın yarısını oğluna vererek, borçlarını kapatmasını sağladı.
Tellidere’de bir Tekel bayii açan Murat Yüksel, daha sonra işleri iyi gidince bir dolmuşa iki  kişiyle ortak oldu. Ancak zanlının daha sonra yeniden borçlandığını öne süren Mustafa Özal, “Tekrar durağa döndü. Borç batağındaydı” dedi.  

Ailesiyle mahkemelik

Katliam zanlısının geçen yıl aile fertleriyle kavga ettiği, iki kardeşini tehdit ettiği, kardeşlerinin şikâyeti üzerine dava açıldığı da anlaşıldı.  Yüksel’in üç ay önce de kullandığı bir minibüsle birlikte kendini yakmaya kalkıştığı ifade edildi.
Zanlının ruhsal sağlığının bozuk olduğu belirtildi. Öldürülen Ali ile ailenin zanlıdan sonra hayatta kalan tek ferdi olan bir kız kardeşin de psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.