Vekil Ergenekon'u çözmüş!

ANKARA - AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’ın hazırladığı ‘Asrın Operasyonu Ergenekon Terör Örgütü’ başlıklı kitapçık muhalefetin tepkisine neden olurken, kitapçıktan rahatsızlık duyan AKP yönetimi, Karayağız’ı uyardı.
AKP’li Karayağız, 29 Mart yerel seçimlerinden hemen önce ‘Asrın Operasyonu Ergenekon Terör Örgütü’ adlı 14 sayfalık bir kitapçık hazırlayarak, TBMM antetli bir üst yazıyla AKP’li milletvekillerine gönderdi. Karayağız, Eşref Bitlis’in uçağının düşürülmesi, Uğur Mumcu cinayeti ve Üzeyir Garih’in öldürülmesi olaylarına Ergenekon bağlantılı olaylar olarak kitapçığında yer verdi. Karayağız kitapçığında Ergenekon iddianamelerinde adı geçen 105 kişinin ismine yer verdi.
Kendisini “Gazetelerden, internetten aldığım bilgileri toparladım.” diyerek savunan Karayağız’a muhalefetten tepki geldi. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, “Türkiye’de savcılar varsa bu çalışmayla ilgili soruşturma açmaları lazım. Bir milletvekilinin bir dava ile ilgili böyle bir kitap yayımlaması, hukuken hesabı sorulacak bir şey” dedi. 

AKP’den uyarı
Karayağız’ın çalışması partisi AKP’de de rahatsızlık yarattı. AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ “Biz kendisiyle de bu konuyu ayrıca görüştük. Şahsi bir değerlendirmesidir, biz böyle bir değerlendirmeyi yapılmasını, paylaşılmasını da  doğru da görmüyoruz” diye konuştu. (Radikal)