Vekil gözüyle yeryüzü

Meclis koridorları bugünlerde, sanatçı kimliğiyle de tanınan AKP Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz'ün son bir yıl içinde gittiği 13 ülkede çektiği 150 fotoğraftan oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK / Arşivi

ANKARA - Meclis koridorları bugünlerde, sanatçı kimliğiyle de tanınan AKP Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz'ün son bir yıl içinde gittiği 13 ülkede çektiği 150 fotoğraftan oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.
Gündüz'ün 'Ağıtlar ve Anıtlar' adlı sergisi başta siyasiler olmak üzere, gezenlerin ilgisini çekiyor. 22 Kasım'da açılan sergi 9 Aralık'a kadar gezilebilir. Güneyin ve doğunun ağıtlarını, kuzey ve batının anıtlarıyla buluşturduğunu belirten Gündüz'ün fotoğraflarının büyük bölümü, ilk üç günde satıldı.
Asında diş hekimi olan Gündüz, sanatçı yönünü şöyle anlatıyor: "Fotoğrafla 1985'te ilgilenmeye başladım. Sinema da ilgi alanım içinde, kısa metrajlı filmler yönettim. Son iki yıldır fotoğrafla daha yoğun ilgilenmeye başladım. Bu dördüncü kişisel sergim. Fotoğraflarımla insanlara, bakıp göremediklerini göstermeyi amaçlıyorum.
Sırada sinema filmi var
Yeni hedefim sinema filmi. Bir sosyo-politik gençlik filmi çekmek istiyorum. İyi bir sponsor arıyorum. Senaryo bitti, mekân tespitleri tamam. Anadolu'daki deyimiyle, 'Nalları, eğeri bulduk, bir at kaldı'. Sansasyonel bir film olacak. Yeryüzündeki adaletsizliği, hukuksuzluğu, duyarsızlığı, umarsızlığı ve çaresizliği daha çok gençlerin bakışıyla ifade eden bir gençlik filmi. Bilinmeyen yüzler oynayacak."


    http://www.radikal.com.tr/7652467652460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.