Vekil kulağına kurşun hasarı

'Serseri kurşun'lar dün Havva Erbil'in ölümüne, Sabriye Biçer'in ağır yaralanmasına yol açtı. AKP'li Faruk Koca'nın iç kulağı, düğünde Bala Belediye Başkanı İbrahim Gündüz'ün yanında havaya ateş etmesi üzerine hasar gördü.
Haber: NAZİF İFLAZOĞLU / Arşivi

ANKARA - Rastgele silah kullanımı bu kez bir milletvekilini mağdur etti. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Subayevleri'nde kaldığı konutun sahibi olan AKP Ankara Milletvekili Faruk Koca'nın iç kulağında, katıldığı düğünde Bala Belediye Başkanı İbrahim Gündüz'ün havaya ateş açması nedeniyle işitme kaybı meydana geldi.
Koca, MHP'li başkan Gürbüz ile geçen cumartesi bir düğünde bir araya geldi. Düğün sırasında Gündüz'ün çok yakınında havaya ateş etmesi sonucunda Koca, silahın çıkardığı sesten etkilendi ve iç kulağında hasar oluştu. Kulağında yoğun çınlama ve işitme kaybı yaşaması nedeniyle hastaneye giden Koca, cumartesiden bu yana Keçiören'deki Lokman Hekim Hastanesi'nin Kulak-Burun Boğaz servisinde tedavi görüyor.
Yaşadıkları hakkında Radikal'e bilgi veren Koca "AB sürecinde Türkiye'yi olumsuz etkileyen bu tür olaylar olmamalı. Bu bir kültür sorunu, hızla aşılması gerekiyor. Bu tür olayların üzerine gidilmeli. Düğüne giderken de şart koştum. Silahlar patlayacaksa gelmeyeceğim diye. Ancak yine patladı. Bu manzara içimi yaralıyor" dedi.
Kampanya başlatacaklar
Koca, bir düğünde silah sıkarken görüntülenen AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ve Ordu Milletvekili Enver Yılmaz'ın silaha karşı bir kampanya başlatmaya hazırlandığını da söyledi.
Bu arada Erdoğan önceki gece, Merkez Yürütme Kurulu toplantısından sonra Koca'yı hastanede ziyaret etti ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz ise silahı kendisinin sıkmadığını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7561057561050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.