Vekil torununu fidye için kaçırdılar

Vekil torununu fidye için kaçırdılar
Vekil torununu fidye için kaçırdılar

Torun Seyit Eyyüpoğlu?nun sünnetinde kilolarca altın takılmıştı.

Haber: HASAN KIRMIZITAŞ / Arşivi

ŞANLIURFA - Şeyhanlı aşireti lideri ve Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun 12 yaşındaki torunu dört kişi tarafından kaçırıldı. Aileden 150 bin TL fidye isteyen dört kişi, aileyle yapılan görüşmeler sonucu üç saat sonra bıraktı. Olaydan 15 saat sonra dört zanlı gözaltına alındı.
18 çocuğu ve 67 torunu olan milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun adaşı olan torunu Seyit Eyyüpoğu, önceki gün saat 19.30 sıralarında Esentepe Mahallesi’ndeki evinin önünde oynarken, kimliği belirsiz kişilerce plakasız bir otomobile zorla bindirilip kaçırıldı.
Çocuğu kaçıranlar, bir süre sonra babası işadamı Abdurrahman Eyyüpoğlu’nu telefonla arayarak 150 bin TL fidye istedi. Abdurrahman Eyyüpoğlu’nun haber vermesi üzerine harekete geçen polis, kentin giriş ve çıkış noktalarında arama başlattı, aile de fidyecilerle görüşmeyi sürdürdü. Ailenin fidyecilere ödeme yapacağını söylemesi sonrası, kaçırılan Seyit Eyyüpoğlu, önceki gün saat 22.30 sıralarında İpekyol Mahallesi’nde serbest bırakıldı. Fidyeciler çocuğu bıraktıklarını ailesine bildirdi, serbest kalan çocuk da bir telefon kulübesinden ailesini aradı ve bulunduğu yeri tarif etti.
Olaydan yaklaşık 15 saat sonra dört kişi gözaltına alındı. Bir tekstil fabrikasının boş depolarında kaçırılan çocukla yüzleştirilen zanlılar teşhis edildi. Küçük Seyit, kendini nerede sakladıklarını da gösterdi. Eyyüpoğlu Ailesi’nin fidyecilerle görüştüğü ancak ödeme yapmadıkları öğrenildi.
Kaçırılan Seyit Eyyüpoğlu için geçen yıl ocak ayında sünnet düğünü yapılmıştı. 5 yıldızlı Dedeman Otel’de 150 bin TL masrafla yapılan düğünde davetlilerin üzerine binlerce dolar atılmıştı.