Vekilden Mutlu'ya sert tepki: Vali Bey sen adam mısın?

Vekilden Mutlu'ya sert tepki: Vali Bey sen adam mısın?
Vekilden Mutlu'ya sert tepki: Vali Bey sen adam mısın?
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun, Ergenekon davasına sanık yakınları ve izleyicilerin alınmayacağını açıklaması üzerine sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Twitter'dan, 'Vali Bey sen adam mısın? Ya da daha açık soruyorum, kimin adamısın' diye yazarak tepkisini gösterdi.

BOLU - CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Twitter ve Facebook'taki kişisel hesabından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu ima ederek, tepkisini gösterdi. Tanju Özcan paylaştığı mesajında, 'Sen kimsin Vali Bey, CMK diyor ki duruşmalara kimin katılıp, kimin katılmayacağına mahkeme karar verir. Sen kimin valisisin? Vali Bey kusura bakmasın, ama sorulması gereken soruyu soruyorum; Vali Bey sen adam mısın, ya da daha açık soruyorum, kimin adamısın?' yazısını paylaşarak tepkisini gösterdi.
DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Tanju Özcan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun devletin değil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın adamı gibi davrandığını belirterek, "Dünyanın hiçbir ülkesinde böylesi bir davada sanık yakınlarının bile duruşmayı izleme hakkı gasp edilmemiştir. Bu Türkiye 'de ilktir. Dünyanın hiçbir yerinde, diktatörlük rejimlerinde bile bir vali böylesine bir açıklama yapmamıştır, bu bir ilktir. Gezi Parkı eylemlerine karşı müdahalesi sayın valinin takdir görmüş. Şimdi de o şımarıklık içerisinde bu şekilde açıklamalar yapmayı kendine görev kabul ediyor. Vali devletin valisidir, ancak ülkemizde özellikle İstanbul'da vali hükümetin valisi gibi daha doğrusu Recep Tayyip Erdoğan 'ın adamı gibi davranıyor. Tarihe not düşmek adına şiddet ve nefretle kınıyorum" dedi. (Mesut ÇATAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114481411448141

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adam olmak- Pasa olmak... - yet

  Bir ulkede gunu gelir pasa da olabilirsiniz, milletvekili de. Bu "adam" olmak demek DEGILDIR. Adam dogulmaz- OLUNUR cunki. Adam olma vasiflari siralanirsa (ben baslayim- listeyi uzatabilirsiniz):1. Babasi dahil muhatabini, konustugu, seslendigi, tartistigi- karsilastigi kim varsa yeryuzunde "EFENDICE" konusur davranir. 2. Begenmese de duydugu- gordugunu USLUBUNDA a)HAKARET b) Asagilama c)kufur yoktur. Yoktur cunku duygularini kontrol edebilecek GUCTEDIR ADAM 3. Haktan yanadir, haram yemez........... Beyefendi Bolu`dan Milletvekili de olmus, fakat bir sehrin yasli-basli valisine (nedeni ne olursa olsun) soylemine bakin ve KIMIN ADAM OLDUGUNA siz karar verin.. Su yokolasi kufur-asagilama kulturu ne zaman kaybolacak bu memlekette sorusunun cevabi bilirim elbette cocuklar bir gun ADAM OLUNCA.. Saygi selamlar...