Vekilin yakınları fidyecileri linç etmek istedi

Vekilin yakınları fidyecileri linç etmek istedi
Vekilin yakınları fidyecileri linç etmek istedi
Torunu kaçırılan Şanlıurfa Milletvekili Eyüboğlu'nun yakınlarıyla polis arasında arbede çıktı


ŞANLIURFA - Bu hafta başında bağımsız Melletvekili Seyit Eyüpoğlu'nun, aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torununu fidye için kaçıran ve polisin düzenlediği operasyonla yakalanan  8 şüpheli adliyeye sevk edildi. Polislerin yoğun güvenlik önlemi altında, 3 zırhlı araçla adliyeye getirilen şüpheliler içeri alınacakları sırada, çevrede toplanan ve aralarında Milletvekili Seyit Eyüphanoğlu'nun yakınlarının da bulunduğu Şeyhanlı Aşireti üyeleri saldırıya geçti.
Zırhlı araçlardan ilk indirilen 2 şüpheliye saldıran grup, tekme- tokat vurmaya başlayınca polisler müdahale etti. Öfkeli kalabalık 'Bunları yaşatmayacağız' diye bağırarak linç etmeye kalkışırken, polis yetersiz kaldı. Çıkan arbedede polisler ve saldırganlardan yaralananlar oldu.
Polislerin engeleyemediği saldırganlar bu kez şüphelilerin bulunduğu zırhlı araçlara saldırarak, kapılarını açmaya kalkıştı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, araçları adliyenin garajına sokarak, şüphelileri buradan adliyeye aldı. Şüphelilerin içeri alınması ve takviye polis ekibinin gelmesiyle kalabalık dağılırken, gözaltına alınan olmadı. 

 

150 BİN TL İSTEMİŞLERDİŞanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun ilköğretim öğrencisi olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torunu, Yenişehir Semti’ndeki evlerinin yakınında 3 gün önce bir otomobile bindirilip kaçırılmıştı. Çocuğun babası Abdurrahman Eyyüpoğlu ile irtibata geçen zanlılar, 150 bin TL fidye talep etmişti. Parayı, polis ekiplerinin gözetiminde Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun girişinde fidyecilere veren Eyyüpoğlu, olay yerinden uzaklaştıktan sonra çocuğunun İpekyol Kavşağı’nda serbest bırakıldığını öğrenmişti.
Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, takibe aldıkları zanlıların 4’ünü aynı gün, diğerlerini de bir gün sonra düzenlenen operasyonla gözaltına almıştı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan zanlılardan Kadir A’nın Organize Sanayi Bölgesinde bir çırçır fabrikası işlettiğini, bir süreden beri ekonomik sıkıntılar yaşadıkları için çocukları ve personelleriyle birlikte Eyyüpoğlu’nu kaçırıp, fidye talep etmeye karar verdikleri öğrenildi. (dha, aa)