Vekiller için trafikte geçiş üstünlüğü geliyor

Vekiller için trafikte geçiş üstünlüğü geliyor
Vekiller için trafikte geçiş üstünlüğü geliyor
Milletvekillerine yeni haklar öngören yeni bir yasa teklifi geliyor. Buna göre vekillere trafik cezası kesilemeyecek; trafikte geçiş üstünlüğü verilecek.

Milletvekilleri, kendilerine ‘süper’ avantajlar sağlayacak yeni bir yasa taslağını Meclis’e getirmeye hazırlanıyor.

Milletvekili haklarının tek bir kanun altında toplanmasını da öngören teklif yasalaşırsa, vekiller kendileri için sıra dışı avantajlar sağlayacak. Konuyla ilgili hazırlanan yasa teklifi, parti yönetimlerinin imzasına sunuldu.

Buna göre vekillerin araçlarına trafik cezası kesilemeyecek. Ayrıca vekillere ait araçlara, trafikte geçiş üstünlüğü sağlanacak.

Protokol sırasına yönelik bir düzenlemenin de yer aldığı teklif, vekillerin illerdeki törenler de validen sonra yer almasını öngörüyor.

Yeni yasanın milletvekillerine getireceği bir başka ayrıcalık da ömür boyu diplomatik pasaport hakkı olacak.

Vekil maaşına bin lira artış öngören madde ise MHP ve CHP ’nin talebi üzerine teklifte yer almayacak. (Ntv)


  http://www.radikal.com.tr/113022211302226

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Millet ve Vekili ! - Şahaloğlu

  Seçim zamanı oyunu kullanıyorsun, parti başkanının senin için vekil olarak seçtiği şahsı oyluyorsun. Senin oyladığın vekil TBMM'ye kapağı atınca bir dahaki seçim zamanına kadar seni hatrılamıyor zaten. Parti başkanını alkışlayıp duruyor olur ki bakanlık felan verir diye. Milletvekili mi? Partivekili mi? diye sorası gelior insanın. Milletvekili de olsa partivekili de olsa herkes yasalar karşında eşit olmalıdır. Aziz Nesinin yazdığı Rahmetli Kemal Sunalın canlandırdığı "ZÜBÜK" karakterini bir çok insan hatırlar. Yıllardır bu üklede "Zübük"ler TBMM'de boy gösteriyor. Artık halkın kendi vekilini seçme zamanı gelmedi mi?

  trafik cezası - kullaniciadlikisi

  Ne yani? sinyale vermeden dönüş yapacak, şerit değiştirecek, ters yöne girecek, ambulans ile itfaiyeye ayrılan emniyet şeridine girecek, motosikletliyi sıkıştıracak ceza almayacak. ne güzel...

  ARTIK - pispor

  sen benim kim olduğumu biliyormusun deyimide böylece ortadan kalkmış olur.

  yiyin efendiler yiyin - ayhan111

  Hani bazen görüyoruz gelişmiş ülkelerin yöneticileri bisikletle yada metroyla yolculuk ediyor üzülüyoruz bizim paramızla bize üstünlük sağlıyorsunuz vekiller.

  Hem Vekillik Hem Üstünlük - soner06

  Bu bizim millet vekillerimiz artık ipin ucunu kaçırıp, yüzsüzlüğü ele aldılar. Her fırsatta kendilerine yönelik ayrıcalıklı yasalar çıkartıyorlar. Halkın önünde bu kadar utanmazlığa da pes doğrusu.

  - momentum

  Ayıp bir şey, hangi zamanda yaşıyoruz? Ne demek trafik cezası kesilmeyecek, trafikte geçiş üstünlüğü sağlanacak? Muz cumhuriyeti mi burası? Duyduğuma göre trafik kamaraları bile dokunulmaz plakaların kural ihlallerini görmemeye göre ayarlanıyormuş: yüz karası bir durum. Hakim-savcılar bile, kendilerine polis tarafından trafik cezası kesilmesinin yasal olmadığını düşünüyorlar, prosedür ona göre ayarlanmış bile. Demek ki en okumuşlarımız, en bilenlerimiz, sonuçta iki paralık ortaçağ itibarlarının derdinde: kafalarındaki birinci soru, trafikte ceza yazılıp bir yere girişte üstleri aranan insanlardan mıyız değil miyiz.