Vekiller raftingde...

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'la AKP Kayseri Milletvekili Niyazi Özcan, rafting şenliğinde bindikleri bot akıntıya kapılınca korkulu anlar yaşadı.

KAYSERİ - Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'la AKP Kayseri Milletvekili Niyazi Özcan, rafting şenliğinde bindikleri bot akıntıya kapılınca korkulu anlar yaşadı. Bir kayanın üzerine çıkmayı başaran milletvekilleri ve ekipteki üç raftingçi, bir saat süren bekleyişin ardından kurtarıldı.
Kayseri Valiliği'nce düzenlenen 3. Zamantı Rafting Şenliği'ne katılan Yakut ile Özcan, raftingçi Nihat Karakaya, Deniz Çalışkan ve Hamza Aktaş'la birlikte can yelekleri ve kasklarını takarak, bota bindi. Bot ırmaktaki parkurda yaklaşık 500 metre gittikten sonra Değirmenocağı mevkiinde şiddetli akıntıya kapılarak devrildi.
Milletvekilleri ve üç sporcu, akıntılı suda yüzerek bir kayaya çıktı. Bot ise akıntıya kapıldı. Milletvekilleriyle sporcular, başka rafting ekibi geçmeyince yaklaşık bir saat çıktıkları kayanın üzerinde bekledi. Tehlike atlatan ekibin botu bitiş noktasına boş gelince arama başlatıldı. Vekiller ve sporcular bir saat sonra kurtarıldı.
Soğukkanlılıklarını hiç kaybetmeyen AKP'li Yakut ve Özcan, "İlk kez bir raftinge katılarak, bota bindik. Güzel ve heyecanlı bir macera oldu" dedi. Milletvekilleri, "Bütün bu yaşananlardan sonra, bir daha rafting yapar mısınız" sorusuna da, "Evet, yaparız" karşılığını verdi.