Vekillerin kavgası davalık oldu

Vekillerin kavgası davalık oldu
Vekillerin kavgası davalık oldu
AK Partili Dindar, CHP'li Tanla ve Özkoç'un kendisine saldırdığını belirterek suç duyurusunda bulundu. Tanla ise kendisinin vurmadığını söyledi.
Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Tatile girmeye hazırlanan Meclis’te sabahlara kadar süren çalışmalarda gerilim hiç eksik olmuyor. Torba Yasa’nın görüşmeleri sırasında çıkan tekmeli-yumruklu kavgada kaşı yarılan AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulundu. Dindar, başı dönüp yere düştüğünde bile CHP’liler tarafından tekmelendiğini iddia ederken, Tanal, “İtilme-kakışma sırasında kafası bir yere çarpmış olabilir” dedi. Genel Kurul’da 12-13 kişinin kendisine saldırdığını savunan Tanal da görüntülerde tespit ettiği bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağını kaydetti.
TBMM Genel Kurulu’nun önceki günkü birleşiminde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın CHP’li Nur Serter’e ikna odalarında “darbe taşeronluğu” yaptığını söylemesi tansiyonu yükseltmişti. Tartışma CHP’li Tanal’ın “Hangi demokrasiden bahsediyorsunuz? Amerika’nın taşeronu sizsiniz!” diyerek Bozdağ’a doğru yürümesi üzerine sin-kaflı küfürler eşliğinde AK Partili ve CHP’li milletvekilleri birbirine girmişti. Kavga sırasında AK Partili Mehmet Emin Dindar’ın yüzüne aldığı darbeden dolayı kaşı patladı. Dindar’ın açılan kaşı ‘yapıştırma’ yöntemi ile tedavi edildi. Radikal’in sorularını cevaplandıran Dindar, saldırıdan Tanal ve Özkoç’u sorumlu tuttu. Dindar, gözlerinin şiştiğini ve baş ağrısı olduğunu söyledi. Kendisine vuranları “net gördüğünü” söyleyen Dindar, “Mahmut Tanal ve Engin Özkoç beni darp ettiler. Hatta başım dönüp yere düştüğümde de ayakları ile başıma vurdular. Ayaklarıma da tekme attılar” dedi.

Tanal: Ben yapmadım
Tanal ise, olayı anlatırken Bakan Bozdağ’ın yanına ‘temiz dil’ kullanmasını söylemek için gittiğini söyledi. Bu sırada AK Parti’lilerin kendisini tartakladığını kaydeden Tanal, “Yaralanan AKP ’li milletvekilini hiç görmedim. Hiç karşı karşıya da kalmadık. Ona da geçmiş olsun diyorum. Ama Yalan söylüyor. Oradaki kamera kayıtlarını yargı inceler” diye konuştu.