Veli Küçük: Bana suikast düzenlendi, oğlum öldü

Veli Küçük: Bana suikast düzenlendi, oğlum öldü
Veli Küçük: Bana suikast düzenlendi, oğlum öldü
Veli Küçük Ergenekon davasında konuştu, Zirve cinayetleri için ifade verdiğini söyledi

 

İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli tuğgeneral Veli Küçük, duruşmada ilginç açıklamalarda bulundu. Küçük, Malatya’daki Zirve Yayınevi'nde üç hristiyanın katledilmesiyle ilgili dava kapsamında geçen çarşamba günü 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdiğini söyledi. Küçük, Ergenekon iddianamesinde 'örgüt üyeliğiyle' suçlanmasına yine karşı çıktı ancak bu kez daha önce bilinmeyen bir olayı anlattı. Terör örgütlerinin kendisine yönelik suikast girişimlerinden söz eden Küçük, bunlardan birinde oğlunun öldürüldüğünü söyledi.
Silivri Cezaevi'ndeki davanın 83. duruşmasının gündemi 'birleştirme talebi' nedeniyle Danıştay saldırısıydı. Mahkeme başkanı Köksal Şengün Muzaffer Tekin, Oktay Yıldırım ve Mehmet Demirtaş'a Danıştay saldırısıysa ilgili soruları bir kez daha yöneltti. Tekin, 'Danıştay saldırısının öncesinde sabaha karşı saat 01.00 - 01.50 arasında telefonundan 64 mesaj çekilmesinin nedenininin' sorulması üzerine , bunun arkadaşından gelen ve hoşuna giden bir mesaj olduğunu, bu nedenle tanıdıklarına gönderdiğini söyledi. Tekin, Özel Harekat Dairesi Eski Başkanvekili İbrahim Şahin’i de tanıdığını belirterek, "Vatansever bir insandır. Ölene kadar arkasında olacağım" dedi. "Neden büronuza geldi?" sorusuna da, "Aynı düşüncede olanlar bir olmak istiyorlar. Murat Karayılan mı gelecekti efendim?" yanıtını verdi.
Duruşmanın asıl sürpriziniyse tutuklu sanık Küçük yaptı. Mersin’de cezaevinde bulunan iki kişinin, Taraf gazetesine gönderdikleri posta ile, 'Malatya’daki Zirve Yayınevi katliamının tertipçisi veya azmettiricisi, Küçük’tür' iddiasında bulunduklarını, gazetenin de bu mesajı, Malatya Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdiğini belirten Küçük, "Malatya da Silivri Savcılığı'na göndermiş. Çarşamba günü şüpheli olarak Silivri’de ifade verdim. Zirve Yayınevi’nin şu anda şüphelisiyim" dedi. Küçük ayrıca iddianamede terör örgütü üyeliğiyle suçlanmasına karşı çıkarak, bu örgütlerin kendisine yönelik suikast girişimlerinden birinde oğlunun yaşamını yitirdiğini anlattı. (Radikal)