Veliler de kayıt maratonunda terleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulları kazanan ve kayıt şartlarını taşıyan öğrencilerin kesin kaydı 20-24 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulları kazanan ve kayıt şartlarını taşıyan öğrencilerin kesin kaydı 20-24 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Diğer bakanlıklara bağlı meslek liselerinin kesin kayıt tarihleri ise şöyle:

 • Adalet Bakanlığı'na bağlı adalet meslek liselerine kayıtlar 13-17 Ağustos'ta.
 • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne bağlı Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi'ne, sonuçların açıklanmasından itibaren 14 Ağustos'a kadar kayıt yapılabilecek.
 • Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi'ne kayıtlar, sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 20 Ağustos'a kadar sürecek.
 • Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı tarım meslek liselerini kazanan öğrencilere ise kesin kayıt tarihi bakanlıkça duyurulacak.
  Ön kayıtlar 27 Ağustos'ta
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda
  açık kalan kontenjanlar için ön kayıt başvuruları 27-31 Ağustos 2001 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular Anadolu liseleri için milli eğitim müdürlüklerine, diğer okullar için ilgili okul müdürlüklerine yapılabilecek.
  Ön kayıt sonucunda kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları, fen liseleri, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen liseleri ve MEB sağlık liselerinde 4-7 Eylül tarihleri arasında, Anadolu teknik ve Anadolu meslek liseleri ile Anadolu imam hatip liselerinde ise 3-5 Eylül 2001 tarihleri arasında yapılacak.
  Ön kayıtlar, adalet meslek liselerinde
  17-23 Ağustos, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi'nde 15-30 Ağustos günlerinde. Meteoroloji Meslek Lisesi ile tarım meslek liselerinin ön kayıt tarihleri ise ilgili kurumlarca daha sonra duyurulacak.