@ismailsaymaz

Veliler 'iyi bina, iyi sınıf' istiyor

Deprem tehlikesi nedeniyle boşaltılan okullarda velilerle okul yönetimi ve Milli Eğitim arasındaki gerilim sürüyor. Dün resmen tahliye edilmesi gereken Beykoz'daki 60. Yıl İlköğretim Okulu'nda veliler, yine eylem yaptı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Deprem tehlikesi nedeniyle boşaltılan okullarda velilerle okul yönetimi ve Milli Eğitim arasındaki gerilim sürüyor. Dün resmen tahliye edilmesi gereken Beykoz'daki 60. Yıl İlköğretim Okulu'nda veliler, yine eylem yaptı. Çocukların dağıtıldığı üç okulda 60-70 kişilik sınıflarda eğitim göreceğini öğrenen veliler, bu sınıfların rutubeti ve havasızlığından şikâyetçi. Veliler, öğrencilerin toplu halde Beykoz İmam Hatip Lisesi'nin boş ek binasına taşınmasını, servis ücretinin ise belediyece karşılanmasını istiyor.
Veli Güler Gülenç "İmam Hatip Lisesi'nin ek binası bize verilirse tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bir arada olabilecek. Bu isteğimize karşılık, okul servislerini bizim kiralamamız istendi. Böyle bir maddi gücümüz yok. Belediyenin bize servis tahsis etmesini istiyoruz" dedi.