Vergi dairesinin çatısı uçtu: 4 ağır yaralı

Vergi dairesinin çatısı uçtu: 4 ağır yaralı
Vergi dairesinin çatısı uçtu: 4 ağır yaralı
Malatya'da etkili olan fırtına nedeniyle Maliye'ye ait Vergi Dairesi Hizmet binasının üstündeki saç çatının uçması nedeniyle 1'i çocuk 4 kişi ağır yaralandı.

RADİKAL - Malatya'da etkili olan fırtına nedeniyle Vergi Dairesi Başkanlığı binasının çatısından kopan parçalar caddeye uçtu, 1'i çocuk , 4 kişi ağır yaralandı.

Bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına kentte yaşamı felç etti. Fırtına, kent merkezindeki Vergi Dairesi Başkanlığı binasının son katının üzerine 14 yıl önce ekleme yapılan sac çatısını da parçaladı. Çatıdan kopan sac, demir ve tahta parçaları caddeye savruldu. Savrulan parçalar, o sırada kaldırımda yürüyen 6 yaşındaki Safa Efe Metin ve annesi Meral Metin ile 54 yaşındaki Hüseyin Bulut ve 59 yaşındaki Mustafa Akgeyik'in başlarına isabet etti. Kaldırımda kanlar içinde kalan 4 kişi ağır yaralandı. 4 kişi, çağrılan ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı. Polis olay yerini güvenlik çemberine alırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan İnönü Caddesi üzerinde de bir evin damından sökülen tuğlalardan biri, kaldırımda yürüyen bir kadının başına isabet etti. Yaralanan ve henüz kimliği belirlenemeyen bu kadının da hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındığı bildirildi.

Gün boyunca kentte 110'dan fazla çatı uçması ihbarı gelirken, rüzgar nedeniyle çıkan 2 yangına da itfaiye ekipleri müdahale etti.
Güvençlik güçleri, mahalle ve caddelerde anons yaparak vatandaşların çatı altları gibi yerleden uzak durmasını istedi, gerekmedikçe sokaklara çıkılmaması yönünde uyarılar yaptı.
(DHA-Mikail PELİT)

Yalova'da yol çöktü


  http://www.radikal.com.tr/126611512661152

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  resmi daire rüzgar ilişkileri - genco940

  Devlet dairelerinin içinde bulundukları durumu ortaya koyması bakımından önemli. İhale ile yaptırılmıştır. İhaleyi alan Taşerona devretmiştir. Taşeron taşeron işçi çalıştırarak işi halletmiştir. Kullanılan malzeme ikinci, üçüncü sınıftır. Çatıda olsa olsa telle tutturulmuştur. Duble yollarda aynı it ite it kuyruğuna uzayıp giderler. Ya heyelandan tıkanırlar, ya aşırı yağışlardan çökerler, yada denizin gazabına uğrarlar. Taş kömürü diye kömürü bırakıp taşı alıp parasını verdiğinizde taşeronun taşeronudur. Ocak ya gazdan patlar, ya su basar, yada göçer gider. Kapıda levhalarda olmayan bir şeylerden bahsederler ÖNCE EMNİYET. Ölenlen ölür kalan sağlar bizimdir. SONRA ADALET. Vaadler bir birini kovalar. şisizlik maaşı, konut yardımı, tazminat. Hayaldir Ermenekte işçi aç, bakkal aç, nakliyeci aç. Kelin tırnağı olsa başını kaşır. Emekliye 25 lira fark. Köprüler yaptırdım gelip geçmeye, çeşmeler yaotırdım suyun içmeye, Saraylar yaptırdım. Akladım Pakladım. Güney koreden Ocağın ikinci haftasında 1.9 milyon gaz kapsülü ve gaz bombası geliyor haberiniz olsun. Üstüne üstlük Tomalar bu karda kışta üstünüze su sıkarsa buz kesersiniz haberiniz olsun. gaz kapsülü demişken makina kimyada veya Kırıkkalede kendimiz yapsak daha iyi olmazmı hem dış ticaret açığını kapatmış, hemde katma değerli yerli malı kullanarak ekonomiye Protesto edenlerinde katkısını sağlamış oluruz.

  Her an ölebiliriz!! - user934512

  Sınırlarımız kevgire döndü, teröristler her yerde.. Bu da yetmiyormuş gibi devlet çarkı durmuş, hiçbir denetim yok.. İnşaatlarda, madenlerde hergün bir ölüm.. Bu ülkede artık yaşamak bir mucize oldu..