'Vergi memurunu kullanıyor'

'Vergi memurunu kullanıyor'
'Vergi memurunu kullanıyor'

Bahçeli, Elazığ?dan Erdoğan?a, ?Mübarek adam, aklan da gel? diye seslendi. FOTOĞRAF: ŞAHİSMAİL GEZİCİ / DHA

ELAZIĞ - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin kendisine oy vermeyenleri yok etme stratejisi güttüğünü, vergi memurunu kullanıp basına baskı yaptığını söyledi. 
Bahçeli dün, Elazığ’da düzenlediği mitingde yaklaşık 15 bin kişiye hitab etti. Kar ve soğuk nedeniyle konuşmasını kısa tutan Bahçeli, 29 Mart’ta herkesi sandığa çağırdı:
“Başbakan memurunu azarlayan, işvereni tehdit eden bir anlayış içinde. Şimdi de meydanlara çıkmış siyasi partilere karşı  iftiralarda bulunuyor ve geçmişle ilgili yalan konuşuyor. Türkiye’yi ortasından yarmış. Bu tarafta kendisine oy vermeyenler var, bu tarafta ise verenler var. AKP’ye verenler kendinin dostu, ama başka partilere oy verenler ise hasım ve onlarla mücadeleyi ve yok etmeyi hedefleyen yaklaşımlar içerisinde. Vergi memurunu kullanıyor, başka güçleri kullanıyor, basına baskı yapıyor kendisinden olmayanı aklınca sindirmeye çalışıyor. Ama bu millet yiğit bir millet. Bir gün ayağa kalktığı zaman ne Erdoğan koyar ne de AKP koyar ortada. Hakkındaki dosyalar altı yıl dört aydır Meclis’te bekliyor. Mübarek adam, bir yargıya git, aklan da gel.” (Radikal)