Veysel'e öğretmeninden veda: Verdiğin dersi aldık!

Veysel'e öğretmeninden veda: Verdiğin dersi aldık!
Veysel'e öğretmeninden veda: Verdiğin dersi aldık!
Ankara'daki barış mitingindeki patlamanın en küçük kurbanı 9 yaşındaki Veysel Atılgan için öğretmeninin yazdığı mektup herkesi duygulandırdı.

RADİKAL - 9 yaşındaki Veysel Atılgan önceki gün birlikte öldüğü babası İbrahim Atılgan’la memleketleri Batman’da toprağa verilirken dün Ankara’daki okulunda yas vardı. Batıkent’teki Kürşad Bey İlkokulu girişinde tüm öğrencilere Veysel’in fotoğrafının yer aldığı yaka kartı takıldı.Törene, Veysel’in öğretmeni Sabahat Yıldırım düzenlenen törende şu konuşmayı yaptı:

"Sözlerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Şu ana kadar yaptığım en zor konuşma. Ankara'nın göbeğinde barış talebiyle toplanan insanlara yapılan hain saldırının acısı dalga dalga ülkemizin her bir yanına yayılırken çok üzgünüm ki okulumuzu da esir aldı. Her birimizde tarifi mümkün olmayan travmalar yaratan hain saldırıda kaybettiğimiz küçük yavrumuz Muhammet Veysel Atılgan'a seslenmek istiyorum. Mutlaka bir yerlerden bizi izliyordur. Sevgili yavrum, barış şenlik diye çıktığın evinden parçalanmış bedeninle döndün. Acımız tarifsiz ve büyük. O gülen yeşil güzel gözlerin artık dersleri izleyemeyecek, okuyamayacak, yazamayacak.

Arkadaşlarınla ben, seni asla unutmayacağız. Sizlerin büyüdüğünü görmek gelecekte bu ülkenin çarkını döndüren ama adalete barışa insanlığa güzel günlere döndüren kişiler olmanızı istediğimi sen de biliyordun. Ancak sen barış diyerek bunu dokuz yaşında yaptın. Bize verdiğin dersi aldık çocuğum. Yolun açık ışığın bol olsun. Seni hiç unutmayacağız."

Katliamın en küçük kurbanına öğretmeninden mektup

Katliamın en küçük kurbanı 9 yaşındaki Veysel Deniz Atılgan


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Ankara

  ,

  Dalga