Veysi Mungan gözaltında

Yaptığı suç duyurusuyla ilaç skandalını ortaya çıkaran eski Roche yöneticisi, akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Yaptığı suç duyurusuyla Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin soruşturma başlatılmasına neden olan Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin eski çalışanı Veysi Mungan, gözaltına
alındı. Mungan, eski şirketine ait ticari sırları deşifre ve maaşını artırmak için
Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin Türkiye Genel Müdürü Faruk Yöneyman'ı tehdit etmek suçlamasıyla hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle Şişli 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın dün görülen duruşmasına katılmıştı. Duruşmadaki savunmasında, "Lüks bir otelde, karşılıklı viski içip, yemek yenildiği esnada karşı tarafa şantaj da bulunmam mümkün değil" diyen Mungan, İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bu akşam saatlerinde gözaltına alındı.
Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş'un talimatıyla
gözaltına alındığı belirtilen Mungan'ın, Roche firmasına geçen ağustosta yapılan operasyonda ele geçirilen ihale evrakının bir kısmında imzasının bulunduğu belirtildi.
Emniyet yetkilileri, soruşturmanın daha çok bilirkişi ve müfettişlerin hazırladığı raporlar doğrultusunda yürütüldüğünü, gözaltıların da savcının talimatı doğrultusunda yapıldığını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7382287382280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.