Vicdan azabı itirafı getirdi

Vicdan azabı itirafı getirdi
Vicdan azabı itirafı getirdi
2 kızın öldüğü yurt yangınını kibritle oynarken çıkarmışlar


SAKARYA - Adapazarı'nda 4 ay önce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'unda çıkan ve 2 kızın ölümüyle sonuçlanan yangınla ilgili 2 yurt öğrencisi tutuklandı.
Adapazarı'nda Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu 4 ay önce yangın çıktı. Yurtta kalan 15 yaşındaki Fatma Karaloğlu ile 14 yaşındaki Mine Gün'ün ölümüne neden olan yangının çıkış nedeni belirlenemedi. Bu olaydan sonra Arifiye İlçesi'nde bulunan huzurevine yerleştirilen yurt öğrencilerinden 16 yaşındaki S.T. ile C.U. önceki gün yurt müdürünü telefonla arayarak, “Öğretmenim rüyalarımıza giriyor. Yangını biz kibritle oynarken çıkarttık. Vicdan azabı çekiyoruz” dedi.
Yurt Müdürü bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. İki kız öğrenci Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadeleri alındıktan sonra adliye’ye sevk edildi.
S.T., savcıya verdiği ifadede aynı yaştaki oda arkadaşı C.U. ile birlikte kibrit yakma oyunu oynarken düşen bir kibritin yatakta bulunan pikeyi tutuşturduğunu, yangının bir anda büyümesi üzerine korkarak kaçtıklarını söyledi. Olay sonrası 2 arkadaşlarını kaybettiklerini ve büyük vicdan azabı çektiklerini anlatan S.T. ile C.U., ifadelerinde böyle bir olaya istemeden neden oldukları ve 2 arkadaşlarını kaybetmeleri nedeniyle çok pişman olduklarını anlattı.
İfadeleri alınan kız öğrenciler ‘Kazaen ölüme sebebiyet vermek' suçundan tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevi'ne gönderildi. (dha)