Vicdansızlar çocukların bayram sevincini yarım bıraktı

Vicdansızlar çocukların bayram sevincini yarım bıraktı
Vicdansızlar çocukların bayram sevincini yarım bıraktı

Üç çocuk ilanlarla aranıyor. Türkan?ın annesi Özlem Ay, gözyaşları içinde haber bekliyor.

Kayseri'de ikisi kardeş üç çocuk bayramda şeker toplamaya çıktı, bir daha gören olmadı. Siirt'te şeker toplamaya çıkan bir kız çocuğu tecavüze uğradı

 

KAYSERİ / SİİRT - Vicdansızlar çocukların bayram sevinçlerini yarım bıraktı. Kayseri’de bayramın ikinci günü şeker toplamaya çıkıp kaybolan ikisi kardeş üç çocuktan hâlâ haber alınamıyor. Aynı kentte bir başka çocuk için de kayıp ihbarı geldi. Siirt’te ise bayramda şeker toplamaya çıkan 11 yaşındaki bir kız çocuğu tecavüze uğradı.
Kayseri’nin Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesi Hunat Sokağı’nda, bayramın ikinci günü olan pazartesi günü şeker toplamaya çıkan ikisi kardeş üç çocuk, esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Sekiz yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ve kardeşi yedi yaşındaki Dilruba Tekin ile komşularının kızı 10 yaşındaki Türkan Ay, birlikte bayram şekeri toplamak için çıktıkları evlerine bir daha dönmedi.

 


Bugün okula gideceklerdi

 

 

Çocukların aileleri ve polis, Talas ilçesi, Ali Dağı ve kent genelinde gölet, kuyu, mağara, asansör boşlukları, inşaat alanları ve ıssız bölgeler başta olmak tüm parkları tek tek arıyor. Çocuklarını en son pazartesi günü akşam saatlerinde gören, Ahmet ve Dilruba kardeşlerin annesi Leyla Tekin, elinde çocuklarının okul önlüğü, umutla haber bekliyor. Çocuklarını bulmak için bakmadık yer bırakmadıklarını dile getiren gözü yaşlı anne Leyla Tekin, yetkililerden bir an önce çocuklarını bulmalarını istedi. Ailenin büyük çocuğu Ömer Tekin de sokak sokak gezdiklerini, ancak bayram şekeri toplamak için çıkan kardeşlerini çevreden de görenlerin olmadığını söyledi.

 


‘Kaybolacak çocuk değil’

 

 

Ay ailesinin kızları Türkan da Dilruba ve Ahmet Tuna’yla birlikte kaybolmuş. Aile gözyaşları içinde polisten gelecek müjdeli haberi bekliyor. Çocukları şeker toplarken de gören olmadığını söyleyen anne Özlem Ay, “Kızım 10 yaşında. Kaybolacak bir çocuk değil. Aklımıza kötü şeyler geliyor. Endişe içindeyiz” diyerek ağladı.
Melikgazi Belediyesi’nde temizlik şirketinde çalışan baba İbrahim Ay ile işçi emeklisi baba Hamza Tekin de aramalara katılıyor. Öte yandan, yine Kayseri’nin Uğurevler Mahallesi’nde 11 yaşındaki Fatih Elbistan’ın da kaybolduğu iddiasıyla ailesinin polise başvurduğu öğrenildi.
Siirt’te ise 11 yaşındaki kız çocuğu S.K., bayram günü şeker toplarken tecavüze uğradı. Bayramın ikinci günü kentin Doğan Mahallesi’nde arkadaşlarıyla birlikte bayram şekeri toplayan S.K.’yı, ‘Bayram şekeri vereceğim’ diyerek kandırıp evine götüren H.S., iddiaya göre küçük kıza tecavüz etti. H.S., olayı kimseye söylememesi için de S.K.’ya para verip gönderdi.

 


Kız ailesine anlattı

 

Ancak S.K.’nın, yaşadıklarını anlatması üzerine aile polise şikâyette bulundu. Şikâyet üzerine harekete geçen polis, kısa sürede eşgalini belirlediği H.S.’yi yakaladı. Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen H.S., çıkarıldığı mahkemede tutuklanıp cezaevine konuldu.