'Victoria ile yattı, hastaneye kaldıldı!

Bursa'da Victoria adında yabancı uyruklu bir kadınla birlikte olan Konyalı işadamı partnerinin yüksek ateşten yakındığını öğrenince 112'yi aradı: Gelin beni alınSelahattin BUDAKOĞLUKONYA'dan iş için Bursa'ya gelen 48 yaşındaki Z.D., telefonla 112 Acil Servisi arayıp, “Marmaris'te Victoria adlı kadınla yattım, domuz gribi olabilirim” diyerek yardım istedi. Hastaneye kaldırılan Z.D. tedaviye alındı.
Bursa'da otelde kalan Z.D., geceyarısı 112 Acil Servisi arayıp, 3 gün önce Marmaris'te ‘Victoria' adında yabancı uyruklu kadınla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. İlişkiye girdiği kadının yüksek ateş ve öksürükten yakındığını belirten Z.D., domuz gribinden korktuğunu, tedavi olmak istediğini söyledi.
Bekar olan bu kişinin isteği üzerine, bu tür ihbarlar için hazır bekletilen özel ekip, tam donanımlı ambulansla kaldığı otele giderek Z.D.'yi alıp Muradiye Devlet Hastanesi'ne getirdi. Karantina bölümüne yatırılan Z.D., tedaviye alındı.
Bursa İl Sağlık Müdürü İsmail Hakkı Çelik, hastanın kendi talebi doğrultusunda karantina altına alındığını, İstanbul’a gönderilen tahlillerinin ise gün içersinde çıkacağını açıkladı. (dha)