Villada korkunç cinayet

Villada korkunç cinayet
Villada korkunç cinayet

Cinayeti işleyen Sahjemal A gözaltına alındı.

Beykoz'da lüks villaların bulunduğu bir sitede ayrı evlerde çalışan Türkmenistan uyruklu 2 kadın hizmetçinin 2 bin dolar borç yüzünden kavgası vahşi bir cinayetle sonuçlandı. Kadın hizmetçilerden biri, diğerini bıçaklayarak öldürdükten sonra, ev sahipleri yukarda uyurken, cesedi banyoda parçalara ayırıp poşetlerle ormanlık alana attı.

RADİKAL - İstanbul Beykoz’da bugün vahşi bir cinayet işlendi. Türkmenistan uyruklu kadın hizmetçilerden biri, diğerini bıçaklayarak öldürdükten sonra, çalıştığı 3 katlı tripleks villanın banyosunda parçaladı. Ev sahipleri üst katta uyurken gerçekleşen parçalama işleminin ardından, ceset parçalarını poşetlere koyan şüpheli, 2 ayrı bavula koyduğu ceset parçalarını bir taksiyle götürdüğü Zekeriyaköy’deki ormanlık alana attı. Cinayet, kadın hizmetçinin cesedi yok etmesi için yardım istediği sevgilisinin polise başvurması sonucu ortaya çıktı. 

Bir internet sitesinde, söz konusu villanın gazeteci Mehmet Barlas'ın oğluna ait olduğu öne sürüldü. Ancak, Cemil Barlas, Twitter'dan yaptığı açıklamayla bu iddiayı yalanladı. Söz konusu siteye tepki gösteren Cemil Barlas, "Tanıdığımız birinin başına gelen tatsız olayı, sanki benim evimde olmuş gibi haberleştirdiler" diye yazdı. 

SEVGİLİSİ KAYIP MÜRACAATI YAPTI

İstanbul’da polise başvuran Türkmenistan uyruklu Tirkis M., sevgilisi Maya Güzel Kerimova’nın kayıp olduğunu söyleyerek yardım istedi. Tirkis M. kayıp müracaatında, “Onunla 4 yıldır birlikteydik. Çalıştığı yerde izinli olduğu günler Bayrampaşa’ya yanıma geliyordu. 

(Kadın hizmetçinin cesedi parçalandıktan sonra poşetlerle ormanlık alana atılmış)

Kaybolduğu gün de beni aradı ve aynı sitede başka bir evde çalışan arkadaşı Sahyjemal A.’nın yanına uğrayacağını, daha sonra geleceğini söyledi. Ancak bir daha kendisinden haber alamadım. Telefonu da kapandı” dedi.

ŞÜPHELİ KADIN HİZMETÇİ

Olaydan sonra başlatılan soruşturmada, polis, Sahjemal A.’nın çalıştığı eve gitti. Sahjemal A., arkadaşının olay gecesi evine geldiğini, birlikte oturduklarını, 2 bin dolar alacağını istediğini, aldıktan sonra da evden ayrıldığını söyledi. Ancak polis evde yaptığı ilk incelemede güvenlik kameralarının bozuk olduğunu tespit etti. Soruşturma derinleştirilince, diğer evlerin güvenlik kameralarından kayıp olan Maya Güzel Kerimova’nın eve girdiği, ancak bir daha çıkmadığı belirlendi.

ŞÜPHELİNİN SEVGİLİSİNİN İHBARI CİNAYETİ ORTAYA ÇIKARDI

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken, Sarıyer’de bir karakola yapılan müracaat cinayeti ortaya çıkardı. Türkmenistan uyruklu Tirkis M., sevgilisi olan Şahjemal A.’nın kendisine bir cinayet işlediğini anlattığını söyledi. Bu kişi, polisteki ifadesinde, “Bana arkadaşını öldürdüğünü söyledi. Cesedi yok etmem için yardım istedi. Ancak ona yardımcı olamayacağımı, polise gitmesini söyledim” dedi.

ŞÜPHELİ “ÖNCE O BENİ BIÇAKLAMAYA KALKTI”

Bu ifadenin ardından kadın hizmetçi Sahjemal A. polis tarafından gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alınan kadın, cinayeti tüm detayları ile anlattı. Sahjemal A., arkadaşının alacağını istemek için eve geldiğini, mutfakta konuşurken aralarında kavga çıktığını anlatarak, “Önce bana o saldırdı. Beni bıçaklamaya çalıştı. Ben de elime bir bıçak aldım. Yere düştü, her yer kan olmuştu” dedi.

“EV SAHİPLERİ YUKARIDA UYURKEN BEN CESEDİ PARÇALADIM”

Arkadaşının öldüğünü anladığında paniğe kapıldığını söyleyen Sahjemal A., “Ev sahibi olan İngiliz aile eve gelecekti. Bu nedenle cesedi hızla evin alt katında bulunan banyosuna taşıdım. Kanları temizledim. Akşam saatlerinde ev halkı geldi. Bir şeyden şüphelenmediler. Bir süre oturup, daha sonra yatmak için yukarı çıktılar. Onlar uyuduktan sonra banyoya girip cesedi parçalamaya başladım” dedi.

“CESET PARÇALARINI ORMANLIK ALANA ATTIM”

Cesedi sabaha kadar uğraşarak küçük parçalara ayırdığını anlatan Sahjemal A., “Daha sonra parçaları önce poşetlere koydum. Poşetleri de iki ayrı bavula yerleştirdim. Sabah ev sahipleri evden ayrılınca, bir taksi çağırarak Zekeriyaköy’e götürdüm. Taksiden indikten sonra ceset parçaları bulunan poşetleri yol kenarına attım. Daha sonra başka bir taksiye binerek eve döndüm” diye konuştu.
Poliste işlemleri tamamlanan Sahjemal A. adliyeye sevk edildi.
(DHA-Ali AKSOYER )