Viyana'da Türk ve Kürt grupları çatıştı

Avusturya'nın başkenti Viyana'da önceki akşam Türk-Kürt grupları çatışırken, kentteki Atatürk Kültür Merkezi'ne de molotofkokteyli atıldı.
Yaklaşık 200 bin Türk'ün yaşadığı Avusturya'nın başkenti, önceki gün olaylara sahne oldu.

VİYANA - Avusturya'nın başkenti Viyana'da önceki akşam Türk-Kürt grupları çatışırken, kentteki Atatürk Kültür Merkezi'ne de molotofkokteyli atıldı.
Yaklaşık 200 bin Türk'ün yaşadığı Avusturya'nın başkenti, önceki gün olaylara sahne oldu. Quellen Caddesi'nde Türkler ve Kürtler karşı karşıya geldi. Yaklaşık 80 kişinin çatıştığı olaylarda, ikisi ağır beş kişi bıçaklandı. Avusturya Basın Ajansı (APA), haberi, 'Türk ve Kürtler birbirlerine saldırdılar' diye duyurdu. Yine Viyana'da meydana gelen ikinci olayda ise Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) dün gece, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Avusturya Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile Trakyalılar Kültür Derneği'nin bulunduğu AKM'ye gece molotofkokteyli atıldığını belirten ADD Başkanı Erol Güçlü, vitrindeki kitap, bayrak ve afiş gibi eşyaların yandığını söyledi. Devriye gezen polisin itfaiyeye haber vermesi üzerine yangının büyümeden söndürüldüğü bildirildi. (ap, aa)