Volkan'ı 'boya' değil, plastik mermi vurmuş!

Volkan'ı 'boya' değil, plastik mermi vurmuş!
Volkan'ı 'boya' değil, plastik mermi vurmuş!
Taksim'de 31 Mayıs'taki Gezi Parkı gösterilerinde sol gözünden yaralanan Volkan Kesanbilici'nin sinüsünden plastik mermi bilyesi çıkarıldı.

Radikal.com.tr - Kırtasiyecilik yapan 38 yaşındaki Volkan Kesanbilici’nin sol gözüne, Tarlabaşı Bulvarı’nda yürürken plastik mermi isabet etti. Sinüse saplanan mermi halen çıkarılamadı. Görme yetisini geçici olarak kaybeden Kesanbilici, 13 Haziran’da Çapa Tıp Fakültesi’nde Göz Ana Bilim Dalı’nda operasyon geçirdi. İkinci operasyon, 5 Temmuz’da Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirildi ve mermi bilyeleri çıkarıldı. Mermi 8 Temmuz’da aileye teslim edildi.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, bu bilyeleri TBMM gündemine taşıyıp İçişleri Bakanı Muammer Güler’e bu mermiyi sordu. Cihaner’in soruları şöyle:

* Kullanılan merminin niteliği nedir?

* Bu mermiler zimmetli olarak dağıtılmakta mıdır? Kullanan polis memurları belli midir?

* 31 Mayıs’tan bu yana geçen sürede kaç kişi plastik mermi yaralanmasıyla hastanelere başvurmuştur? Kaç adet plastik mermi kullanılmıştır?

* Plastik mermi kullanılması talimatı kim tarafından verilmiştir?

* Volkan Kesanbilici’yi plastik mermiyle vuran polis memurunun kimliği belirlenmiş midir? Konuyla ilgili soruşturma başlatılmış mıdır? Volkan Kesanbilici’nin müşteki/mağdur olarak ifadesi alınmış mıdır?


  http://www.radikal.com.tr/114111111411112

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  askerle ne yarıştırıyordunuz mazide - demlicay2011

  şimdi öndsiniz galiba. kutlarım. 2 metreye mi terfi ettiniz. ben henüz bir metreyi geçemedim. dilerinizde vatan din adalet yaptıklarınızda zulüm var. bu ne biçim riyakarlık böyle ne biçim takiye. siz kimsiniz kime hizmet edersiniz. içlerinizdeki masum ve adaletli insanları nasıl lekelersiniz. edebinizde yok. baş kokarsa kemçirirse sizin haliniz nice olur.

  bütün bu polis teşkilatının rezillikleri - demlicay2011

  üstünü kapama çabaları bana neyi hatırlatıyor. adaletsizliği namkörlüpü makamaı ve maaşı için her kavramı arkasında bırakanları hatırlatıyor. hizmet değil zulüm zamanı haydi. gelin. alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. çürümüş marulları daha çok yersiniz. millete hakaret ve zulüm ederseniz. müdürcükleriniz hariç.