Volkmen içinde 10 kilo patlayıcı

Yenibosna'da volkmenlere gizlenmiş 10 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi. Esenler Otogarı'nda bir otobüste de beş kilogram patlayıcı bulundu.

İSTANBUL - Yenibosna'da volkmenlere gizlenmiş 10 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi. Esenler Otogarı'nda bir otobüste de beş kilogram patlayıcı bulundu.
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir hafta önce Haliç Köprüsü'nün ayağına bırakılan bomba ile ilgili soruşturmayı sürdürürken Yenibosna'da üç kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin evinde yapılan aramada çok sayıda volkmen bulunması dikkat çekti. İçleri açılan volkmenlerden 10 kilogram plastik patlayıcı çıktı.
Diğer olayda ise Terörle Mücadele ekipleri bir istihbaratı değerlendirerek Esenler'deki otogarda önlem aldı. Diyarbakır'dan gelen bir otobüste yaptığı kimlik kontrolü sırasında durumu şüpheli görülen bir kişiyi gözaltına alan polis, otobüsün bagajında bu kişiye ait çantada tahrip gücü yüksek 5 kilogram plastik patlayıcı ile elektrikli fünye buldu. Bu kişiye yardım ve yataklık ettiği öne sürülen bir kişi de gözaltına alındı. Yetkililer patlayıcının İzmir'de 1 Mayıs'ta ele geçirilen plastik patlayıcıyla aynı özelliğe sahip olduğunu belirttiler.
(Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7450107450100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.