'Voltran'ı oluşturun'

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile Danone'nin desteklediği 'Gülen Gelecek Anasınıfı' projesinin ilk sınıfı, dün Van'ın Bostaniçi beldesinde açıldı.
Haber: ULAŞ YILDIZ / Arşivi

VAN - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile Danone'nin desteklediği 'Gülen Gelecek Anasınıfı' projesinin ilk sınıfı, dün Van'ın Bostaniçi beldesinde açıldı. Mustafa Necati İlköğretim Okulu'ndaki törende kurdeleyi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Danone Genel Müdürü Serpil Timuray ile ÇYDD Başkanı Türkan Saylan kesti.
Proje kapsamında 250 anasınıfı açılması hedefleniyor. Çelik, "250 anasınıfının startı Van'dan verilmiştir. Işık doğudan yükselir. Haydi Kızlar Okula kampanyası da Van'dan başlamıştı" dedi. Eğitimde sorunların aşılması için işbirliğinin şart olduğunu ifade eden Çelik, "Çizgi film kahramanı Voltran vardı. Birisi komut verirdi ve Voltran oluşturulurdu. Biz de cehalete karşı Voltran'ı oluşturup savaşmalıyız" diye konuştu. Danone Genel Müdürü Serpil Timuray ise anasınıflarını öncelikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde açacaklarını vurguladı.