Vosvoslardan barış korteji

Vosvoslardan barış korteji
Vosvoslardan barış korteji
Antalya'da terörü lanetlemek, barışa dikkati çekmek amacıyla 'Vosvos' olarak da bilinen eski model Volkswagen marka araçlarla kortej oluşturuldu.

RADİKAL - Ulusal Vosvos Gönüllüleri tarafından Antalya 'da, Türkiye 'nin birçok iliyle eş zamanlı barış korteji oluşturuldu. 'Vosvoslarla şehitlerimize saygı, teröre lanet, barışa ve kardeşliğe çağrı ulusal korteji' adı verilen etkinliğe, Antalya'da 35 Volkswagen araç katıldı.

Konyaaltı sahilindeki Akdeniz Bulvarı'nda toplanan grup, Lara'daki Düden Şelalesi'nin denize döküldüğü noktaya kadar kortej eşliğinde tur attı. Buradan geri dönüp Uncalı semtinde tura nokta koyan grup, renkli görüntüler oluşturdu.

Türkiye'nin 25 ilinde yaklaşık 45 kulübün katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonla ilgili bilgi veren Vostalya 07 Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Özer, "Şehit ailelerine destek, terörü lanetlemek amacıyla buradayız. Bu etkinlikle barışın ve dostluğun simgesi araçlarımızla bir mesaj iletmek istiyoruz. Hiçbir siyasi amacımız yok. Türk bayraklarıyla teröre ve kardeşliğe dikkati çekmek istiyoruz" dedi.
DHA-Mustafa KOZAK