Vücutlarıyla yazdılar: 'Diren Ali'

Vücutlarıyla yazdılar: 'Diren Ali'
Vücutlarıyla yazdılar: 'Diren Ali'
Eskişehir'de Gezi Parkı eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın yaşam mücadelesi sürüyor

ESKİŞEHİR - Korkmaz'ın tedavi gördüğü hastane kampüsüne yürüyen yaklaşık 300 kişi, vücutlarıyla 'Diren Ali' yazısı yazdı. Avukat ağabey Gürkan Korkmaz, sağlam verilen görüntülerin açılamadığını iddia etti.


Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir'de geçen 2 Haziran Pazar gecesi Gezi Parkı eylemine destek için Ak Parti il binasına yürüyen yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu kalabalık arasında yer aldı. Polisin boyalı basınçlı su ve biber gazlı müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan Ali İsmail Korkmaz, iddialara göre burada sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı. Korkmaz'ı arkadaşları yaralı halde bulup İlk olarak Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisindeki Mavi Hastane'ye götürdü. Korkmaz buradan yakındaki Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İddialara göre Ali İsmail Korkmaz'ın burada tomografisi çekildi ve 'Bir şeyin yok' denilerek müşahede altına alınmayıp evine gönderildi. Evine gidip uyuduktan sonra fenalaşan Korkmaz, götürüldüğü Eskişehir Devlet Hastanesi'nde yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Üniversiteli genç, sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde 4 Haziranda beyin ameliyatına alındı. Ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde tutulan Ali İsmail Korkmaz, 3-4 gün ilaçlarla uyutuldu. İlaçların kesilmesinin ardından solunumu ve bilinci açılmayan Ali, yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı olarak tedavi altında tutuluyor.


DİREN ALİ YAZISI

Eskişehir'de bu akşam saatlerinde yaklaşık 300 kişi Atatürk Bulvarı Migros mağazası önünde toplandı. 'Diren Ali, Eskişehir seninle' yazılı pankart açan kalabalık Ali'nin tedavi gördüğü ESOGÜ Hastanesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Çeşitli sloganlar atan kalabalık ESOGÜ meşelik Kampüsü içerisindeki hastanenin önünden geçip aynı kampüste bulunan Cumhuriyet Anıtı önünde yürüyüşü tamamladı. Kalabalıktakiler oturarak vücutlarıyla 'Diren Ali' yazdı. Buradaki etkinliğe üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap korkmaz ve avukat olan ağabeyi Gürkan Korkmaz da izledi.


GÖRÜNTÜLER AÇILAMIYOR

Avukat Gürkan Korkmaz, kardeşinin sağlık durumunda herhangi bir olumlu ya da olumsuz bir gelişmenin olmadığını söyledi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirten Gürkan Korkmaz, bir otelin güvenlik kamerası görüntülerinin polisten 2 gün sonra cumhuriyet savlığına verildiğini, ancak bu görüntülerin hasar görmesi nedeniyle açılamadığını belirterek şöyle konuştu: "Kardeşimin bilinci kapalı, solunumu makinaya bağlı. Ameliyat olduğundan beri olumlu ya da olumsuz değişiklik olmadı. Bekliyoruz. Bilincinin açılmasını, solunumunun açılmasını bekliyoruz. 4 Haziran 2013 tarihinde bir operasyon geçirdi, beyin ameliyatı oldu. Hala aynı durumda. Kanama yavaş yavaş olduğu için ilk etapta belirti vermemiş. Olaydan 20 saat sonra belirti vermiş. 20 saat sonra hastaneye yattı. Olaydan yaklaşık 36 saat sonra da operasyon oldu. Operasyonun geç olmasının olumsuz yönden bir etkisi var. Olay anında kardeşimin yanında kimse yok. Soruşturma devam ediyor. Bir otelin güvenlik kamerasından alınan görüntü 2 gün sonra savcılığa gidiyor. Otel müdürünün beyanına göre sağlam şekilde, açılıp denenmiş o şekilde teslim edilmiş. Ama savcılığa geldiğinde, yaklaşık bir haftadır açmak için uğraşıyorlar. Açılmayacak şekilde hasar gördüğü gerekçesiyle açılamıyor. Bu güvenlik kamerasının kadrajı olayı görecek şekilde ama maalesef görüntüler açılamıyor. 2-3 bilirkişi değişti, ama görüntülere ulaşamadılar. Kardeşimi destekleyen arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Sürekli destekte bulunuyorlar sürekli yürüyüş oluyor. Bunun için kendilerine teşekkür ediyoruz." (dha/Eyüp KELEBEK)


  http://www.radikal.com.tr/113866311386637

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DAVOS - UYİ35

  Başbakan'ın Davos'ta söyledikleri geldi aklıma nedense: Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz.

  NE ACIDIR Kİ - pispor

  bu ülkede başbakanlar şunu der ben vatandaşın bir kuzusundan dahi sorumluyum bu ülkenin baş savcıları da başbakanlardan geri kalmaz onlar biz bu ülkenin haksızlık bekçileriyiz derler işte bir insan hayatı sönmek üzere suç ve suçlu ortada yok evet bu sizin çocuğunuz değil niçin çünkü sizin çocuklarınızın tuzu kuru bayım ne işi olabilir ki hak aramak gibi bir demokratik gösteride

  Zavalli genc, bosu bosuna komaya girdi - mavran

  Kargasa ve kavga ile bir yere varilmaz. Hele bir insanin birileri icin alet olarak kullanilmasi sorunlara baska bir karmasa verirki icinden cikilmaz hle getirir. Bu laylar batinin Turkiyeye hazirladigi bir tuzak ve bu zavalli gencin bosu bosuna kendisini hepa etmesidir. Bu yaziyi yazan kafalar demekki bir ders almadilar. Bir esek dahi bir yanlisi 2 kez yapmaz. Is ve calisma kulturunu biraz olsun ozumsemeliyiz. Parazit kulturunden kendimizi kurtarmaliyiz.

  dayan bra - olcayak

  dayan ey can dayan. farklı düşündüğün ve farklı inandığın için seni ve senin gibileri dikkate almayanlara inat dayan . sen bizim için bir cansın . ötekileri de bizim için bir can

  DIRENMEK - Secret Garden

  bu arkadaslarin arasinda CHP-MHP-IP-HURRIYET GAZETESI ve YAZARLARI oldugu muddetce bir adim ileri gidemezler.bunlarin 50 yildir yaptiklari ile simdi soyledikleri birbirinden tamamen zittir.eger chp samimiyetine inanan olursa insansin ama ben asla ve asla inanmiyorum.bunlar varsa ben yokum! ve sevgili eylemci kardeslerimede bir cift sozum olacak.samimisiniz.yureklisiniz fakat chp-mhp-ip-hurriyet gazetesi size destek oluyorsa durup dusunmeniz gerekmekde.lutfen size destek olanlarin profillerini iyi inceleyin.sizlerde goreceksinizki bu eylemlere destek vermelerinin amaci iktidarin bukemedikleri bileklerini sizlerin sirtinizdan indirmek.sizlerin acilarinizi suistimal etmek.inanmayin kardesim chp den kime ne hayir gelmiste size gelecek!

  Toplam maddi zarar - alpayari

  Ama toplam maddi zarar 200 milyonmuş. Sayın başbakanımız Ali'den çok bundan söz etmeyi tercih etti nedense.

  Artık Ne yazmak lazım bilmiyorum. - yilmaz-usb

  Bu polisin tutumsuz, sorumsuz,acımasız, insanlık dışı müdahalesi için ne yazmak lazım bilmiyorum.