Vural: Gökçek umreye özel uçakla gitti

MHP Grup Başkanvekili Vural, AKP'li Gökçek'in umreye gittiği özel uçağın tescil ve kuyruk numarasını açıkladı

ANKARA - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 2 Mart’taki umre ziyaretine özel uçakla gittiğini söyledi. Gökçek ise, uçak masrafını arkadaşlarıyla paylaştığını iddia etti.
TBMM’de dün basın toplantısı düzenleyen Vural, şunları söyledi: “Gökçek, Esenboğa Havalimanı’ndan, 2 Mart’ta  saat 22.19’da özel bir uçakla gitti mi, gitmedi mi? Uçağın tescil
numarası C680, kuyruk numarası N61KT. O gün Ankara’dan kalkan başka bir özel uçak yok. Uçağın destinasyonu da Ankara-Bahreyn olarak bildirilmiş. Umreye, Bahreyn üzerinden mi gitti? Bu uçakta mıydı, yoksa tarifeli başka bir uçakla mı gitti?”
Vural’ın ardından hemen bir açıklama yapan Gökçek ise şunları söyledi: “Uçak Ankara’daki beş işadamının ortağı olduğu bir şirkete aittir. Uçak, umreye gittiğim arkadaşlarımla birlikte kiraladığımız ve herkesin kendi ücretini ödediği ve aynı tarihte kiralama faturasını aldığı uçaktır. Bunun ardında anlam aramak ahlaksızlıktır. Dubai’ye uğradığımı iddia edip ispat etmeyen müfteridir. Sayın Oktay Vural, bütün bu iddialarının cevabını önce mahkemelerde sonra da siyaseten verecektir.” 

Gökçek: İsrail ajanı değilim
Gökçek, Vural’ın, kendisini kamuoyuna ‘İsrailli ajanlarla işbirliği yapan biri’ konumuna sokmak istediğini de söyleyerek, “Belediyenin yapmış olduğu uluslararası bir toplantıya katılan İsraillilerle konferans gereği görüşülmesi ne zamandan bu yana İsrail ajanlığı ile irtibat kurma anlamına geliyor?” diye sordu. Gökçek, Vural’ın gösterdiği fotoğraftaki İsrailli generalin Marmara depreminde yardım amacıyla gelen heyete başkanlık ettiğini söyledi. (Radikal)