Vurdu, vuruldu, yakalattı

Bir kiralık katil haberi

Bir aşiret, üyelerinden birini öldürmekle suçladığı dört kişiyi katletmesi için 300 bin YTL'ye kiralık katil tuttu. Katil bir kişiyi öldürdü ama tüm parayı istedi. Aşiret de çareyi katili öldürmekte buldu. Ancak katil, geride bir mektup bırakmıştı...

İSTANBUL - Cinayet soruşturmasını yürüten polis, film senaryosunu aratmayacak bir hikâyeyi ortaya çıkardı. Bir aşiret, ağabeylerinin ölümünden sorumlu tuttukları dört kişiyi öldürtmek için kiralık katil tuttu. Kiralık katil sadece bir kişiyi öldürüp dört kişilik para isteyince, kendisini kiralayanlarla anlaşmazlığa düştü. Bunun üzerine aşiret içinden iki kişi de kiralık katili öldürdü. Kiralık katilin ölmeden önce ailesine bıraktığı mektup, olayı açığa çıkardı.
Yanlış hedefleri vurdu
Koçkar aşiretinden Ahmet Koçkar, dört yıl önce Edirnekapı Surları yakınında tabancayla öldürülmüş olarak bulundu. İddiaya göre; Koçkar'ın ailesi, cinayetten sorumlu tuttuğu dört kişiyi öldürtmek için Adnan Erensayın'la 300 bin YTL karşılığında anlaştı. İlk hedef Vedat Erat'tı. Erensayın, takip ettiği Erat'ın otomobilini kurşunladı. Ancak Erat otomobilini olaydan kısa bir süre önce sattığı için kurşunlar aracın yeni sahibi Recep Ali Açın'ı yaraladı. Erensayın daha sonra Orhan Kirşan'ı takip etti. Kirşan, İstinye'de lunapark çıkışında öldürüldü. Olayda iki kişi de yaralandı.
Erensayın, daha sonra parasını aşiretten istedi. 80 bin YTL'yi alan Erensayın, paranın geri kalanını da isteyip alamayınca aileyle aralarında anlaşmazlık çıktı. Erensayın, ailenin İkitelli'de bulunan mobilya atölyesini kurşun yağmuruna tuttu. Bunun üzerine Koçkar ailesi Erensayın'dan kurtulmaya karar verdi. Aşiretten iki kişi, kiralık katil Erensayın'ı Kâğıthane Sanayi Mahallesi'nde 28 Haziran günü öldürdü. Polis cinayeti soruşturmaya başladı.
Yaşanan olayları ortaya çıkaransa Erensayın'ın ölmeden önce yazdığı sekiz sayfalık itiraf mektubu oldu. Erensayın öldürülmeden önce kendisine bir şey olması halinde polise verilmek üzere yakınlarına mektup bırakmıştı. Mektubu inceleyen polis, dört gün önce Kâğıthane, Sarıyer ve Küçükçekmece'de eşzamanlı operasyon düzenleyerek Koçkar ailesinden 13 kişiyi gözaltına aldı.