Vurulan Fenerbahçe şoförünün sağlık durumu iyi

Vurulan Fenerbahçe şoförünün sağlık durumu iyi
Vurulan Fenerbahçe şoförünün sağlık durumu iyi
KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özlü, Fenerbahçe otobüsünün şoförü Ufuk Kıran'ın sağlık durumunun 'gayet iyi' olduğunu belirterek, "Şu anda yoğun bakım ünitesinde takip ediyoruz. Hayati fonksiyonları yerinde. İlaç verip uyuttuğumuz için hastanın bilinci şu anda kapalı, makineye bağlı olduğu için de uyutmayı tercih ediyoruz" dedi.

RADİKAL - Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırıda yaralanan şoför Ufuk Kıran'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Şu anda yoğun bakım ünitesinde takip ediyoruz. Hayati fonksiyonları yerinde" dedi.

Özlü, Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırının ardından yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan otobüs şoförü Kıran'ın durumuna ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.

Kıran'ın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirten Özlü, "Şu anda yoğun bakım ünitesinde takip ediyoruz. Hayati fonksiyonları yerinde, nabzı, solunumu yeterli. Makineye bağlı entübe edilmiş halde bize gelmişti, dolayısıyla solunum cihazına bağlı tedavisi devam ediyor. Bugün itibarıyla bu şekilde takip etmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

"ŞU ANDA CERRAHİ MÜDAHALE YOK"

Hastanın doku iyileşmesine bağlı biraz daha kendisine gelmesini beklediklerini dile getiren Özlü, yarın itibariyle uyandırmayı deneyebileceklerini söyledi.

Trabzon Valisi: Av tüfeğiyle iki el ateş edildi

Özlü, şu anda cerrahi bir müdahalenin gerekmediğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Ama ilerleyen günlerde belki içerideki o metal parçaları almak gerekebilir. İyiye gidiyor şu anda durumu. İlaç verip uyuttuğumuz için hastanın bilinci şu anda kapalı, makineye bağlı olduğu için de uyutmayı tercih ediyoruz. Uyanınca hareket eder, makineyle uyumsuz olur, stres yaşar. Bu da o doku iyileşmesi sürecini olumsuz etkiler. Bu bakımdan uyuması hasta için şu anda gerekli. Uyutuyoruz, yoksa bilincinde birşey olduğundan değil. O yüzden hastayla iletişim kurmuyoruz."

"METAL PARÇALARINI EMNİYETE TESLİM ETTİK"

Prof. Dr. Özlü, hastanın vücudundan çıkan parçaların teknik bir konu olduğunu anlatarak, "Ben bir hekim olarak o konuda yorum yapamam. Birtakım metal parçalar çıkardık, o parçaları emniyet güçlerine teslim ettik. Onlar sanıyorum bu konuda inceleme yapıp sizi aydınlatacaklardır ama ben 'saçma mıydı kurşun muydu' diye yorum yapamam" ifadelerini kullandı.