Wilson: Bizim 19 adayımız var

TBMM'deki 23 Nisan resepsiyonuna önceki yıllarda olduğu gibi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve CHP lideri Baykal gelmedi. Arınç, SP lideri Recai Kutan'a "Hoca nasıl?" diyerek Necmettin Erbakan'ı sordu. Kutan'ın...

  • TBMM'deki 23 Nisan resepsiyonuna önceki yıllarda olduğu gibi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve CHP lideri Baykal gelmedi. Arınç, SP lideri Recai Kutan'a "Hoca nasıl?" diyerek Necmettin Erbakan'ı sordu. Kutan'ın, "İyi hamdolsun" demesi üzerine Arınç, "Selam söyleyin" dedi. Büyükanıt ve kuvvet komutanları, resepsiyonda 15 dakika kalıp ayrıldıkları için Arınç'la bir araya gelemedi.
  • Ağar, "Baykal'ın konuşmasını millet değerlendirir" derken; Kutan, konuşmayı tasvip etmediğini söyledi. Kutan, "Köşk seçimi konusunda herkesin değişik görüşleri olabilir, ama bu görüşlerin ifade edileceği yer, bayram günü parlamento olmamalıydı. Fevkalade üzücü bir durum" dedi.
  • Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, 367 tartışmalarının anımsatılması üzerine, bir başvuru olursa ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Tuğcu, "Başvuruyu, 24 saatte bitirir misiniz?" sorusuna ise, "Bu boyacı küpü mü 24 saatte bitecek" yanıtını verdi.
  • Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Niye bu kadar merak ediyorsunuz? Aday belli" dedi. Çelik, "Kim sorularına" ise, "Ben biliyorum" demekle yetindi.
  • Ortadoğu büyükelçileri hükümetin süreci iyi yönettiğini söyledi. ABD Büyükelçisi Wilson ise "Adaylar halen belli değil" sorusuna, "Bizimkine daha 18 ay var ama 19 adayımız var" yanıtını verdi. Irak'ın Ankara Büyükelçisi Sabah Ümran, "Kadın bir cumhurbaşkanı olursa bu gerçekten devrim olur. Erdoğan'ın her kararını destekliyoruz" dedi.