'www.radikal.com.tr' en çok ulaşılanların arasında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya'nın yaptığı araştırmaya göre, Radikal gazetesi, Türkiye'de internette en çok ulaşılan ilk sekiz gazeteden biri.

ESKİŞEHİR - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya'nın yaptığı araştırmaya göre, Radikal gazetesi, Türkiye'de internette en çok ulaşılan ilk sekiz gazeteden biri. Rusya'da en çok tıklanan gazetelerse Radikal ve Zaman.
Kaya, Türkiye'de internette en çok ulaşılan ilk 100 internet sitesi içinde ajanslar hariç, sekiz gazetenin yer aldığını açıkladı. Bunların sırasıyla Milliyet, Hürriyet, Sabah, Zaman, Akşam, Vatan, Fotomaç ve Radikal gazeteleri olduğunu belirten Prof. Dr. Kaya, şöyle dedi: "Milliyet, gazeteler içinde 1'inci ve Türkiye'de en çok tıklanan 8'inci, Hürriyet gazeteler içinde 2'nci ve Türkiye'de en çok tıklanan 9'uncu, Sabah gazeteler içinde 3'üncü ve ülkede en çok tıklanan 20'nci, Zaman gazeteler içinde 4'üncü ve Türkiye'de en çok tıklanan 42'nci internet sitesidir. Beşinci sıradaki Akşam gazetesi Türkiye'de 54'üncü, 6'ncı Vatan Türkiye'de 64'üncü, 7'nci Fotomaç Türkiye'de 71 ve 8'inci Radikal Türkiye'de 79'uncu sırada."
Prof. Dr. Muammer Kaya, gazete siteleri arasında yurtdışından en fazla Zaman'ın sitesinin tıklandığını belirterek, daha sonra sırasıyla Hürriyet ve Radikal gazetelerine girildiğini, bu ülkelerin ABD, Almanya, Çin, Fransa, İngiltere, Hollanda, Rusya, Azerbaycan olduğunu söyledi.