Ya bu otobüs kaza geçirse!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin niyeti şahane; 25 bin ilköğretim okulu öğrencisini tiyatroyla tanıştırmak, ama araçları biraz sıkışık...

ERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin niyeti şahane; 25 bin ilköğretim okulu öğrencisini tiyatroyla tanıştırmak, ama araçları biraz sıkışık... 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle 'Haydi Çocuklar Tiyatroya' sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında öğrenciler okullarından otobüslerle alınıp, Halk Eğitim Merkezi'ne götürülüyor, 'Keloğlan Sevgi Yolunda' adlı oyunu izledikten sonra geri götürülüyorlar. Ancak bu güzel etkinliğe şahit olanların yüreği ağzına geliyor. Çünkü 45 kişilik otobüslere yaklaşık 150 öğrenci bindiriliyor. Öğrenciler koltuk kapma yarışında birbirini eziyor. Sürücü sıkışıklıktan vites değiştiremiyor. Veliler de sıkıntılı:
"Tiyatro olayı çok güzel ama belediye taşımacılıktan sınıfta kaldı. Tiyatro için okullardan Halk Eğitim'e her gün dört otobüsle 600 öğrenci taşınıyor. Otobüs başına da 150 öğrenci düşüyor. Sürücü üç değil tek seferi tercih ediyor. Belediye otobüs sayısını artıramıyorsa, öğrenci sayısını düşürsün. En ilginci, bunu bir haftadır trafik polislerinin hiç görmemesi."