Ya Nevşehirli ya da Sivaslı

Trafik kazası geçiren ve sadece adının 'Emre' olduğunu hatırlayan 24-25 yaşlarındaki genç, dört aydır Kayseri'de hastanede. Bazen Sivas'ın Gemerek ilçesinden, bazen de Nevşehir'den olduğunu söylüyor.

KAYSERİ - 112 Acil Servis ekipleri, dört ay önce, Kayseri Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne sadece bir yaralı değil, onunla birlikte büyük bir sır da getirdi.
Trafik kazasında kafa travması geçiren ve sol kolu kırılan gence müdahale edilirken kimliği araştırıldı. Ama kazaya karışan araç kaçmış, çevreden yetişenler tarafından hastaneye getirilen genç ile ilgili ise hiçbir bilgiye ulaşılamamıştı. 24-25 yaşında olduğu sanılan genç ameliyat edip kafasındaki ödemleri tedaviye başlayan hastane yönetimi, gencin hafıza kaybı yaşadığını anladı. Başhekim Opr. Dr. İsmail Tamer, Psikiyatri Bölümü'nde tutulan gençle ilgili olarak şöyle konuştu: "Tedavinin yanı sıra yakınlarına ulaşmaya çalışıyoruz. İlk başta hiç konuşmuyordu. Personelimiz yemeyi-içmeyi öğretti, şefkatle yaklaşarak konuşmaya başlamasını sağladı. Bu işe yaradı ve isminin Emre olduğunu hatırladı. Memleketine ilişkin ise farklı bilgiler veriyor. Ağırlıklı olarak Sivas ve Sivas'ın Gemerek ilçesini söylüyor. Bazı günler de 'Nevşehir' diyor. Psikolojik sorunları olduğu ihtimalini göz ardı etmeyerek tedavisini sürdürüyoruz." Hafıza kaybı yaşayanlarda aile ve tanıdığı kişilerin etkisi önemli olduğunu söyleyen Tamer, genci tanıyan kişilerin hemen kendileri ya da polisle irtibata geçmesini istedi.
Otogar terapisi!
Başhemşire Memnune Bakır da gence, hep 'Emre' diye seslendiklerini, bunun hoşuna gittiğini söyledi, "Hafızasına kavuşması için her yolu denedik. Bir keresinde birlikte otogara gittik. Otobüsleri görüp memleketinin otobüsüne yönleneceğini düşündük, ama başarılı olamadık" dedi.
Hastanedeki gençle ilgili bilgisi olanlar için Kayseri Devlet Hastanesi: (0352) 320 05 57


    http://www.radikal.com.tr/7648087648080

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.