Ya öğrenciler derste olmasaydı!

Sivas'ın Kangal ilçesinde 120 öğrencinin kaldığı yatılı ilköğretim bölge okulunun (YİBO) pansiyon bölümünün çatısı, fırtına nedeniyle, öğrencilerin oyun oynadığı bahçeye düştü.

SİVAS - Sivas'ın Kangal ilçesinde 120 öğrencinin kaldığı yatılı ilköğretim bölge okulunun (YİBO) pansiyon bölümünün çatısı, fırtına nedeniyle, öğrencilerin oyun oynadığı bahçeye düştü. Öğrenciler deste olduğu için olası bir facianın eşiğinden dönüldü.
Sivas ve ilçelerini etkisi altına alan şiddetli yağış ve fırtına, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kangal'da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle birçok ekili alan zarar görürken, çok sayıda binanın da çatısı uçtu.
Fırtına nedeniyle 320 öğrencinin kaldığı Kangal YİBO'nun karşısında bulunan okulun altı katlı pansiyonunun çatısı, büyük bir gürültüyle öğrencilerin teneffüslerde oyun oynadığı bahçeye uçtu.
Çatının parçaları bütün okul bahçesinin alanını kapladı. O anda öğrencilerin derste olması nedeniyle bahçede kimsenin olmaması, olası facianın şans eseri atlatılmasına yol açtı. Milli Eğitim yetkilileri, pansiyon çatısının güvenli şekilde onarılacağını söyledi.