Ya Taksim'de sıksaydı!

Ulubey ilçesinin Aydınlar Köyü'nde geçen cumartesi kardeşi Sezgin Yılmaz'ın kına gecesinde AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'yla birlikte silah sıkan AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, kendini "Bu silah Taksim veya Kızılay'da atılmadı" diye savundu.
Haber: EROL KÜÇÜKOĞLU / Arşivi

ORDU - Ulubey ilçesinin Aydınlar Köyü'nde geçen cumartesi kardeşi Sezgin Yılmaz'ın kına gecesinde AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'yla birlikte silah sıkan AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, kendini "Bu silah Taksim veya Kızılay'da atılmadı" diye savundu.
Önceki gün Ulubey'e bağlı Eymür Köyü'nde vatandaşların sorunlarını dinleyen Yılmaz, gazetecilerin kına gecesindeki silah atma olayı ile ilgili soruları üzerine şöyle konuştu:
'Geleneklerimizde var'
"Bu bir köy düğünüdür. Karadeniz'de geleneksel hale gelmiş uygulamalar vardır. Böyle bir eylem sebebiyle Türkiye kamuoyunda bulunmaktan dolayı rahatsızlığımı ifade ediyor, özrümü beyan ediyorum. Fakat sevgili basınımızın, Türkiye'de olayın bu şekliyle üzerine gitmesini de anlayamadığımı, zira bu silahın, İstanbul'da Taksim Meydanı'nda veya Ankara'da Kızılay Meydanı'nda atılmadığını, meskûn mahal tarifi dışında bir yerde atıldığını, hepimiz biliyoruz. Buna rağmen çok ciddi şekilde üzerimize gelindi. Geçmişte Güneydoğu'da ellerinde Kalaşnikoflarla yetkililer huzurunda ateş edildi. Bunlar hiçbir zaman bu denli gündeme gelmedi. Yaptığımız doğru değildir dememize rağmen, basında dönderip dönderip, gayri ahlaki, kişilik haklarıma saldırı mahiyetinde birtakım haberler yayımlandı. Onlar karşısında yasal haklarımın saklı olduğunu ve gerektiğinde kullanacağımı söylüyorum."
Samsun Barosu Başkanı Av. Ahmet Gürel ise, vekillerin ateş ettikleri yerin meskûn mahal olduğunu söyledi.
Öte yandan jandarma silah atanları tespit çalışmalarının devam ettiğini, kayda alınan görüntülerin izlendiğini söyledi. Bu arada savcılık tarafından yürütülen soruşturma da devam ediyor.


    http://www.radikal.com.tr/7532287532280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.