Yabancı fotoğrafçıların 'çarşaflı kadın' merakı

Yabancı fotoğrafçıların 'çarşaflı kadın' merakı
Yabancı fotoğrafçıların 'çarşaflı kadın' merakı
Bir yarışma için Tokat'ta bulunan yabancı fotoğrafçılar, tarihi Sulusokak Caddesi'ni yürüdükleri sırada karşılaştıkları çarşaflı bir kadına 'olağanüstü' ilgi gösterdiler.

TOKAT – Bir yarışma için Tokat’a gelen, çeşitli ülkelerden yaklaşık 150 fotoğrafçı, tarihi Sulusokak Caddesi'ni gezdi fotoğraflar çekti. Yabancı fotoğrafçılar, caddede yürüdükleri sırada karşılaştıkları çarşaflı bir kadının fotoğraflarını çekmesi dikkat çekti.

Tokat'ın Niksar İlçesi'nde bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması'na katılan, 13 ülkeden 150 yabancı fotoğrafçı kente geldi. Doğa Araştırmaları Sporları ve Kurtarma Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya katılacak yabancı konuklar, ilk olarak Tokat kent merkezindeki tarihi mekanları gezerek burada bol bol fotoğraf çekti. Grup daha sonra çok sayıda tarihi eserin bulunduğu Sulusokak Caddesi'ne çıktı. Burada Deveciler Hanı'nı ziyarete giden grup, bu sırada yürülan çarşaflı yaşlı bir kadını gördü. Grup üyeleri bir anda ilginç buldukları kadının fotoğraflarını çekmeye başladı. Şaşıran kadın ise hızlanarak sokakta ilerleyip gözden kayboldu. Grup üyeleri, cadde üzerindeki tarihi mekanları fotoğraflamaya devam etti.

Mustafa TURAPOĞLU / DHA


  ETİKETLER:

  Niksar

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Kadın

  ,

  doğa

  ,

  kent

  ,

  Cadde

  ,

  yarışma