Yabancı fotoğrafçıların 'çarşaflı kadın' merakı

Yabancı fotoğrafçıların 'çarşaflı kadın' merakı
Yabancı fotoğrafçıların 'çarşaflı kadın' merakı
Bir yarışma için Tokat'ta bulunan yabancı fotoğrafçılar, tarihi Sulusokak Caddesi'ni yürüdükleri sırada karşılaştıkları çarşaflı bir kadına 'olağanüstü' ilgi gösterdiler.

TOKAT – Bir yarışma için Tokat’a gelen, çeşitli ülkelerden yaklaşık 150 fotoğrafçı, tarihi Sulusokak Caddesi'ni gezdi fotoğraflar çekti. Yabancı fotoğrafçılar, caddede yürüdükleri sırada karşılaştıkları çarşaflı bir kadının fotoğraflarını çekmesi dikkat çekti.

Tokat'ın Niksar İlçesi'nde bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması'na katılan, 13 ülkeden 150 yabancı fotoğrafçı kente geldi. Doğa Araştırmaları Sporları ve Kurtarma Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya katılacak yabancı konuklar, ilk olarak Tokat kent merkezindeki tarihi mekanları gezerek burada bol bol fotoğraf çekti. Grup daha sonra çok sayıda tarihi eserin bulunduğu Sulusokak Caddesi'ne çıktı. Burada Deveciler Hanı'nı ziyarete giden grup, bu sırada yürülan çarşaflı yaşlı bir kadını gördü. Grup üyeleri bir anda ilginç buldukları kadının fotoğraflarını çekmeye başladı. Şaşıran kadın ise hızlanarak sokakta ilerleyip gözden kayboldu. Grup üyeleri, cadde üzerindeki tarihi mekanları fotoğraflamaya devam etti.

Mustafa TURAPOĞLU / DHA


  ETİKETLER:

  Niksar

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Kadın

  ,

  doğa

  ,

  kent

  ,

  Cadde

  ,

  yarışma

  http://www.radikal.com.tr/1133672113367213

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şaşıran(!) Kadın. - Clear

  Sondan ikinci satır,şaşıran kadının hızla gözden kaybolduğunu yazıyor.Bu günkü(17 Mayıs 2013)Blog Haber fotoğrafı ise şaşkınlığa uğrayan(!) ve napacağını şaşıran(!) bu kadının,arkasındaki evin birinci kat penceresinin denizliğine elini dayayıp şaşkın şaşkın(!) nasıl poz verdiğini görüntülüyor.Ben sizin cici haberciliğinizi seveyim.Demek hala "haber kovalayacağına,kendin oluştur,daha kolay,aklını kullan beş numara kep giy" düzenbazlığı,prim yapıyor.Kardeşim bu ucuzluğu 5N1K bile,2 sene önce yaptığı "şortlu kız" isimli uyarlamalı ve kaydırıp koydurmalı,aylar önce ki arşiv haberini,oralardan çıkartıp Ramazan içine kondurmalı yazısından sonra utanıp terk etti.Siz hala oralardamısınız? Ne zaman okuyucuya saygı duyacaksınız ve enayi yerine koymaktan -utanıp- vazgeçeceksiniz?

  Gorgusuzler - mavran

  Aslinda efendice yazmak zorundayim. Yaptiklari cok kapa bir davranis. Amaclari kadina yogun bir baski kurmak ve onun sirtindan tum Turk insanina bir mesaj vermek. Bu bizin gazeteciler bu ... gazetecileri yogun bir elestiri atesine dudacagina haberlerini bu sekilde verdiler. Aslinda burada suc isleme durumu bile var. Alenen sayin bayani rencide edecek sekilde onur kirma ve asagilama durumu var. Kiniyorum bu gorgusuzleri

  Keşke dayak yeselerdi - muhammedaliclay

  Bu avrupalılar kızını bodruma kiltleyip 24 yıl tecavüz eden avusturyalı sapığın evine tur düzenlediler ve fotoğraflarını çektiler.Şu anda Türkiyede çok turist var ve hep izbe köşelerde köylerde falan amaçları çok farklı ama inanın. 1. perde reyhanlı

  Allahım ya! - acipayamli2

  Şimdi tüm türk bayanlar böyle kapalı/çarşaflı dolaşıyor, orada şeriat var diye yeri göğü inletirler. Her zaman olduğu gibi Türkiyeyi dışarıya farklı gösterirler.

  Gorgusuz ve Saygisiz Demisler - iekanat

  Bana pek izin almamislar gibi gelmedi. Iki resimde de carsafli teyze poz vermis, onlar da cekiyor.

  Türkiye Zihniyeti! - basriegilmez

  İşte türkiye zihniyeti

  Empati... - serseriser

  Kızıyor ve soruyoruz "Neden milyonlarca modern giyimli kadın dururken çarşaflı kadınların resimlerini çekiyorsunuz?"... ...Gazetelerde bir çok defa görmüşsünüzdür... Suudi Kraliyet Ailesi'nin bazı üyeleri güney sahillerindeki yatlarda, ellerinde kadehler, kadınlı erkekli dans edip eğleniyorlar... Bu durumda bir Suudi de bize şunu sorabilir "Neden binlerce çarşaflı Suudi turist dururken bikinili Suudi kadınların resimlerini çekip gazetelere basıyorsunuz?"... Aslında kızılması gereken fotoğrafçılar değil... Onlar için sıradan olan her yerdedir, az görünen merak uyandırır...