Yağ aldıran İngiliz öldü

Kızının yanına Bodrum'a yerleşen 62 yaşındaki İngiliz Lynne Bongs, göğüslerini küçültmek ve vücudundan yağ aldırmak için geçirdiği ameliyattan bir gün sonra öldü.

MUĞLA - Kızının yanına Bodrum'a yerleşen 62 yaşındaki İngiliz Lynne Bongs, göğüslerini küçültmek ve vücudundan yağ aldırmak için geçirdiği ameliyattan bir gün sonra öldü. Olay 27 Ekim'de meydana geldi.
26 Ekim'de Universal Hospital Bodrum'da Bursa Vatan Hastanesi'nden Op. Dr. Murat Tezcan, Bongs'un göğüslerini küçülttü, vücudundan yaklaşık 4.5 kilogram yağ aldı. Sabah yapılan ameliyat ardından doktorun en az beş gün daha hastanede kalması için uyardığı Bongs, sorumluluğu üstlenerek akşam eve döndü. Ertesi gün aniden fenalaşan Bongs, ambulansla kaldırıldığı Universal Hospital Bodrum'da öldü. Ölüm raporunda, daha önce de iki kez kalp krizi geçiren Bongs'un, kalp krizinden öldüğü belirtildi. Kızı Justin Bongs şikâyetçi olmayınca otopsi yapılmadı. Ancak, Bongs'un yakınlarının doktora tazminat davası açmayı planladığı belirtildi. Op. Dr. Murat Tezcan ise "Kendisine meydana gelebilecek küçük bir kanamanın, kan pıhtılaşmasının karaciğere ya da kalbe ulaşıp kişinin hayatını tehlikeye atabileceğini anlattık. Ancak, kendisi kabul etmeyerek hastaneden ayrıldı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7632287632280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.