Yağış bugün şiddetini daha da artıracak

Trakya'da önceki akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak, üç gün daha devam edecek.


Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kente şimdiye kadar düşen yağış miktarının Terkos’ta 75, Çatalca’da 50, Kartal’da 18, Büyükada’da 17, Silivri ve Hadımköy’de 11 kilogram olarak tespit edildiğini aktardı. Yıldırım, “Yağışların yarın (bugün) daha da yoğunlaşmasını bekliyoruz. Perşembe ve cuma günü de yağışlar aralıklarla devam edecek. Vatandaşların su baskınlarına ve yıldırıma karşı da dikkatli olmalarını istiyoruz” diye konuştu.
Yıldırım, hava sıcaklarının ortalama altı derece düşerek mevsim normallerinin altına indiğini, rüzgârın bugün kuvvetli yağış anında zaman zaman kuvvetli olarak fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini söyledi. Yıldırım, İstanbul’da bugün ve perşembe günü en yüksek sıcaklığın 24 derece, cuma günü ise 25 derece olmasının öngörüldüğünü belirtti.
Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, bugün Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin tamamı ile Batı ve Doğu Karadeniz’in ve İç Anadolu’nun büyük bir bölümü etkili yağışla karşı karşıya... Yarın yağış, yurdun kuzey kesimlerinde etkili olmaya devam ederken, sıcaklıklarda da sert düşüşler gözleniyor. Cuma günü yağış, Marmara, Ege ve Doğu Karadeniz’de etkisini korurken, haftasonu tüm yurdu etkileyecek. (Radikal)