Yağış gidecek sıcaklık artacak

Yaz yağmurları yurdun doğu bölgelerinde üç gün daha devam edecek. Batı bölgeleri ise az bulutlu ve açık olacak. Batı bölgelerinde hava sıcaklıkları da artacak.

İSTANBUL - Yaz yağmurları yurdun doğu bölgelerinde üç gün daha devam edecek. Batı bölgeleri ise az bulutlu ve açık olacak. Batı bölgelerinde hava sıcaklıkları da artacak.
İstanbul dün güne şiddetli yağmurla başladı. Sağanak, Anadolu yakasında Samandıra, Sultanbeyli ve Sabiha Gökçen Havaalanı hattında özellikle çok etkili oldu. Ümraniye'de bir binanın çatısına yıldırım düştü. Sultanbeyli'de bir evin çatısı uçtu. İki olayda da ölen ve yaralanan olmadı.
İstanbul Meteoroloji Müdürü Mustafa Yıldırım, önümüzdeki üç gün kentte yağış beklenmediğini, bugün hava sıcaklığının 24 dereceye kadar ulaşacağını belirtti.
İzmir ve Bursa'da da yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle caddeler nehire dönerken, bazı işyerlerini su bastı. Düzce-Akçakoca yolunda dün öğlen saatlerinde dolu yağdı. Fındık büyüklüğündeki dolu, bir anda bölgenin beyaz bir örtüyle kaplanmasına neden oldu.


    http://www.radikal.com.tr/7489187489180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.