Yağış gidiyor sıcak geliyor

Kuzey ve iç kesimlerde görülen yağışlar yarın kuzey, iç ve doğu kesimlerde, çarşamba günü yurdun doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra perşembe günü yurdu terk edecek.

ANKARA - Kuzey ve iç kesimlerde görülen yağışlar yarın kuzey, iç ve doğu kesimlerde, çarşamba günü yurdun doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra perşembe günü yurdu terk edecek. Sıcaklık mevsim normallerinde seyredecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, halen kuzey ve iç kesimlerde görülen yağışlar bugün Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda etkili olmaya devam edecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, özellikle orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'da etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar yarın kuzey, iç ve doğu kesimlerde, çarşamba günü yurdun doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra perşembe günü yurdu terk edecek. Hava sıcaklığı hafta başından itibaren batı bölgelerinde artarak, mevsim normallerinde seyredecek.