Yağış iki gün daha sürecek

Yağışlı hava, bugün ve yarın da yurdun bazı kesimlerinde sürecek. Sıcaklık ise mevsim normalleri civarında olacak.

ANKARA - Yağışlı hava, bugün ve yarın da yurdun bazı kesimlerinde sürecek. Sıcaklık ise mevsim normalleri civarında olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar, Akdeniz'de yer yer etkili olacak. Marmara'da kuzey ve doğu, Ege ve Batı Akdeniz'de güney ve doğudan yağışla birlikte kuvvetli rüzgâr bekleniyor. Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusu çarşamba günüde sağanak yağışlı geçecek.
Antalya'da evleri su bastı
Yağışlı ve rüzgârlı hava, hayatı olumsuz etkiledi. Antalya'da önceki günden bu yana aralıksız süren yağış nedeniyle şehir merkezindeki bazı ev ve işyerlerini su bastı, kavşaklardaki su birikintileri nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı.
İzmir'de de son birkaç aydır ilk kez yağan yağmurda, metrekareye ortalama 6.8 kilogram yağış düştü. Denizcilerin rüzgâr nedeniyle dikkatli olması istenen İzmir'de yağış, bugün de sürecek. Çanakkale Boğazı'nda da, fırtına nedeniyle, Gelibolu-Lapseki araba vapuru seferi ile Gökçeada-Çanakkale feribot ulaşımı yapılamadı.