Yağış uyarısı

Yarın Kıyı Ege'de etkili olmak üzere Türkiye'nin batısında yağış bekleniyor.

Türkiye, bu gece Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'Meteorolojik Uyarı'ya göre bu gece Kıyı Ege'de yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışlar yarın Kıyı Ege'de etkili olmak üzere Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek.
Yağışlı hava Çarşamba günü Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege ile Akdeniz bölgelerinde devam edecek. Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Ege'de karla karışık yağmur şeklinde olması tahmin ediliyor.
Perşembe günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışlar Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Hafta ortasına kadar mevsim normalleri civarında seyredecek olan hava sıcaklığı Çarşamba günü kuzeybatı bölgelerden başlamak üzere biraz azalacak. Yarın Kıyı Ege'de beklenen etkili yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.