Yağış ve soğuk sürecek

Yağışlı ve soğuk hava, önümüzdeki iki gün kuzey ve doğuda etkili olacak. Hava sıcaklıkları 2-4 derece daha azalacak.

Orta Akdeniz ve Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava, önümüzdeki iki gün yurdun kuzey ve doğusunda etkili olacak. Hava sıcaklıkları 2-4 derece azalacak.
Yarın, Marmara'nın güney ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kar şeklinde olacak.
Salı günü ise Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıkları ise biraz daha (2-4 derece) azalacak. Yurdun kuzeybatı bölgelerinde görülen fırtına bu gece de devam edecek, ancak yarın hızını azaltarak, kuvvetli rüzgara dönüşecek.
Meteoroloji yetkilileri, Doğu Akdeniz'de yarın etkili yağış beklenmediğini bildirerek, yağışların hafif yağmur şeklinde olacağını belirttiler.