Yağışlar artarak devam edecek

Yurdun güney ve batı kesimlerindeki yağışlar, şiddetini artırarak Güney Ege ve Akdeniz'de hafta ortasına kadar etkili olacak.

ANKARA - Yurdun güney ve batı kesimlerindeki yağışlar, şiddetini artırarak Güney Ege ve Akdeniz'de hafta ortasına kadar etkili olacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, halen yurdun güney ve batı kesimlerinde görülen yağışlar, dün akşam saatlerinden itibaren şiddetini artırarak, Güney Ege ve Akdeniz'de hafta ortasına kadar etkisini sürdürecek. Bugün Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülecek sağanak yağışlar salı ve çarşamba günleri Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da devam edecek. Lodos, batı bölgelerde kuvvetini artıracak, bugün ve yarın yağışla birlikte yurdun batı kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Güney Ege ve Akdeniz'de görülecek etkili sağanak ve yurdun batı kesimlerinde beklenen lodosa karşı vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.