Yağışlar sürecek buzlanmaya dikkat

Meteorolojik verilere göre, yurt genelindeki yağışlar sürecek, hava sıcaklığı yurdun iç ve doğu kesimlerinde azalacak. Bugün yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak.

ANKARA - Meteorolojik verilere göre, yurt genelindeki yağışlar sürecek, hava sıcaklığı yurdun iç ve doğu kesimlerinde azalacak. Bugün yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusuyla Doğu Anadolu'nun kuzeyi yağışlı. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı, Marmara'yla yurdun iç kesimlerinde yer yer sis görülecek. Hava sıcaklığı Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında 2-4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Denizlerde fırtına beklenmiyor.
Konya'nın ilçelerinde kar tatili
Konya'da kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı yedi ilçede eğitime bir gün ara verildi. İstanbul-Erzurum seferini yapan Onur Air'e ait uçak Erzurum Havaalanı'na inişte buzlanma nedeniyle kayarak pist dışına çıktı. Olayda can kaybı yaşanmadı. (dha, anka, aa)