Yağışlar sürecek sıcaklık düşecek

Mart yağışları önümüzdeki günlerde de devam edecek. Üç gün boyunca yurdun büyük kesiminde karla karışık yağmur, sağanak ve yer yer de kar yağışı görülecek.

İSTANBUL - Mart yağışları önümüzdeki günlerde de devam edecek. Üç gün boyunca yurdun büyük kesiminde karla karışık yağmur, sağanak ve yer yer de kar yağışı görülecek. Sıcaklıklar yarından itibaren tüm yurtta azalacak.
Metoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, bugün Trakya, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusuda yağmur, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kar bekleniyor. Diğer yerlerde hava parçalı bulutlu olacak.
Yarın, Marmara, Batı Karadeniz'in batısıyla Kuzey Ege ve İç Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı beklenirken, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun büyük bölümü, İç Anadolu'nun doğusu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili sağanak görülecek. Güney Ege ve Batı Akdeniz yağmurlu olacak.
Çarşamba günü ise Marmara ve Ege'nin batısında genellikle parçalı bulutlu bir hava hâkim olacak. İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç bölgelerinde hafif olmak üzere, Orta Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu bölgesinin doğusunda kar yağışı bekleniyor.
Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, İç Anadolu bölgelerinde ise yağmur etkili olacak. Hava sıcaklıkları yarın tüm yurtta hissedilir derecede azalacak.


    http://www.radikal.com.tr/7400457400450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.