Yağışlara dikkat!

Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının bugün yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kaydedildi.

ANKARA - Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının bugün yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kaydedildi.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, mevsime uygun kısa süreli sağanakların özellikle İç Ege'de etkili olacağını belirtildi. Doğu Karadeniz kıyıları ile Göller Yöresi ve Güney Ege'nin iç kesimlerinde 3 Ağustos Cuma günü yer yer sağanak beklenirken, yurdun diğer yerleri az bulutlu ve açık olacak.
Sıcaklık düşecek
4 Ağustos Cumartesi günü ise sadece Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur bekleniyor. Hava sıcaklığı önümüzdeki iki gün yurdun kuzeybatı kesimlerinde birkaç derece düşecek. İç kesimler ile doğu ve güneydoğuda ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgâr yurdun kuzeybatı kesimlerinde zaman zaman kuzey ve doğu yönlerde kuvvetli esecek.
Bu arada Meteoroloji uzmanları, bugün İç Ege'de beklenen yağışa karşı vatandaşları ve ilgilileri, olası su baskınlarına karşı gerekli tedbirleri almaları konusunda uyardı.