Yağmur altında bayram harçlığı

Bayram öncesi yoksullara dağıtılan 150 YTL için yağmur altında kuyruk oluştu. Bankanın para dağıttığı dükkânın camları kırılırken, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

GAZİANTEP - Bayram öncesi yoksullara dağıtılan 150 YTL için yağmur altında kuyruk oluştu. Bankanın para dağıttığı dükkânın camları kırılırken, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.
Gaziantep'in merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kaymakamlıklarınca yardıma muhtaç yaklaşık 8 bin kişiye 150'şer YTL'lik Kurban Bayramı yardımının dağıtımı dün de devam etti. Sabah erken saatlerinde iki banka şubesi önüne gidenler, uzun kuyruklar oluşturdu. Çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu sıradakiler yağmurdan şemsiye, karton ve kafalarına geçirdikleri poşetlerle korunmaya çalıştı. Şahinbey ilçesindeki kuyrukta sıra kavgası nedeniyle izdiham yaşandı. Banka şubesinin para dağıtımı için kullandığı dükkânın camları aşırı yüklenme nedeniyle kırıldı. Polislerin müdahale ettiği izdihamda, görevlilerle vatandaşlar arasında tartışmalar yaşandı.
Görevliler, düzeni sağlamak için bir süre içeriye kimseyi almadı. İzdihamda bazı çocuklar ve yaşlılar da ezilme tehlikesi geçirdi.