Yağmur var sıcaklık aynı

Yağışlı hava hafta boyunca Türkiye'nin kuzey ve iç bölgelerini etkileyecek. Yağışların mevsim normallerinde olduğunu belirten yetkililer, sıcaklıklarda değişiklik beklemiyor.

İSTANBUL - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre yağışlı hava, hafta boyunca yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde etkisini sürdürecek.
Tahminlere göre bugün Karadeniz Bölgesi, Marmara'nın doğusu, İç
Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde az bulutlu hava etkisini gösterirken, diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak.
Yarın ise yağış doğuya doğru kayarken Balkanlar'dan gelen yeni bir yağışlı hava, özellikle akşam saatlerinde Trakya'da etkili olacak. Perşembe günü, Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, İç Ege, Akdeniz'in kuzeybatısı, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'da gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak.
Yetkililer, yağışların mevsim normallerinde olduğunu, hava sıcaklığının ise yağış alan yerlerde değişmeyeceğini, diğer yerlerde ise bir-kaç derecelik artışlar olacağını belirtti.
İstanbul'da dün başlayan yağmur bugün de sürecek, yarın hava çok bulutlu, perşembe günü de sağanak yağışlı olacak. İstanbul'da sıcaklık 20-23 derece arasında değişecek.
İstanbul'da 780 kaza
İstanbul'da, dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağış nedeniyle kayganlaşan yollarda 780 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda iki kişi öldü, 26 kişi yaralandı.